banner211

Van'da "insan kaçakçıları"na rekor ceza!

Van'ın Erciş ilçesinde 106 sığınmacıyı yurda yasa dışı yollarla getirdikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 3 şüpheliye, 1 milyon 20 bin 778 lira para cezası uygulandı.

Van'da "insan kaçakçıları"na rekor ceza!

Erciş İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan yol kontrollerinde bir kamyonda, yurda yasa dışı yollardan girdikleri tespit edilen 44 Afganistan, 57 Pakistan ve 5 Bangladeş uyruklu yakalandı.

Olayla ilgili "insan kaçakçılığı" yaptıkları gerekçesiyle 3 şüpheli gözaltına alındı. Ayrıca toplam 1 milyon 20 bin 778 lira para cezası kesilen şüpheliler, Erciş Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.

Sığınmacılar, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan kaçakçıları kendine "insanım" diyebiliyor mu?
İnsan kaçakçıları kendine "insanım" diyebiliyor mu? - 9 ay Önce

Hasta mı, terörist mi, hırsız mi, katil mi, hasta mı, iyi mi, kötü mü bilinmeyen yüzlerce binlerce kaçağı yurda sokmak bu ülkeye ve bu topluma ihanettir. Bu insanları sömürenler, hayatlarıyla oynayayanlar, onların sırtından para kazananlar insanlıktan çıkmış canavarlardır. Bu tipleri herkes dışlamalı, gerekli yerlere bildirmeli. Bu insan kaçakçılarına en ağır cezalar verilmeli.

osman
osman - 9 ay Önce

bu covid len mücadelede 3 şüpheliyi hiç dışarı çıkarmasınlar covid bitene kadar Allah kabul etmesin para için sağlığımızdan olduk ölüyoruz yeter bu çirkinliklere son versinler.