banner211

Van'da Kovid-19'u atlatan hastalar, tedavi gördükleri hastane odalarını yeniledi

Van'da, yakalandıkları yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) atlatan bazı iş insanları, sağlık çalışanlarına minnet duygularını ifade edilmek amacıyla bir süre tedavi gördükleri hastane odalarının yenilenmesini sağladı. 

Van'da Kovid-19'u atlatan hastalar, tedavi gördükleri hastane odalarını yeniledi

Kovid-19 tanısı konulan insanları iyileştirmek için yoğun çaba sarf eden sağlık çalışanları, zorlu süreçte fedakarca görev yaparak hastalara şifa olmaya çalışıyor. 

Van Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanları da virüsün Van'da ortaya çıktığı ilk günden bu yana yüzlerce kişinin sağlığına kavuşmasını sağladı. 

Hastanede tedavi edilen aralarında bazı iş insanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi, sağlık çalışanlarına minnet duygularını ifade etmek için günlerce yattıkları, türlü zorluklar çektikleri odaları yenileyerek hastaneye bağışta bulundu. 

Doktorların tüm gayretlerine rağmen hayatını kaybeden Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanvekili Hüsamettin Çelik'in çocukları da onun yattığı odanın düzenlemesini yaparak babalarının ismini yaşattı. 

Hastaneye katkıda bulunan hasta ve hasta yakınlarıyla düzenlenen odaları gezen Başhekim Doç. Dr. Sebahattin Çelik, katkılarından dolayı kendilerine plaket takdim etti.

 "Onlarda sağlık çalışanlarının fedakarlığını gördüler"

Çelik, AA muhabirine, bir araya gelen Vanlı iş insanlarının örnek bir davranış sergileyerek hastanelerine bağışta bulunduğunu söyledi.

Aralarında daha önce hastanede Kovid-19 tedavi görenlerin de bulunduğu iş insanlarının 8 odanın iç dizaynını, zemin ve duvar döşemelerini, perdelerini, lavabo ve hasta dolaplarını yenilediğini belirten Çelik, şunları kaydetti:

"Salgın sürecinden birçok iş insanı ve yöneticiler de etkilendi. Van'da uzun süre yatan hastalarımız oldu. Bugün hastanemize katkıda bulunan bazı hayırseverlerimizden bazıları yoğun bakımda yattı. Onlar da bu hizmetlerin değerini, sağlık çalışanlarının emeklerini, cansiperane ve fedakarca çalışmalarını yakından gördüler. Buna şahit oldular. Bunun üzerine bir minnet duydular, teşekkür hissi uyandı ve hastanemize katkıda bulunmayı bir görev bildiler. Hayırseverler iş insanlarımıza, gönüllü arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum."

"Ağır hasta olarak geldim sağlıklı şekilde çıktım"

Hastanede uzun süre tedavi gören iş insanı Refik Kaval, bu süre içinde sağlık çalışanlarının kendisiyle yakından ilgilendiğini, sürekli moral vererek destek olmaya çalıştığını anlattı. 

Sağlığına kavuşması için cansiperane görev yapan hastane personellerine teşekkür eden Kaval, "Başhekimimiz böyle bir çalışma başlattı. İyi bir şey yaptığımızın farkındayız. İnsanlarımız, dostlarımız, arkadaşlarımız gelip burada tedavi olacaklar. Ben buraya çok ağır bir hasta olarak geldim, sağlıklı bir şekilde çıktım. Özverili çalışmalarından dolayı bütün sağlık çalışanlarımıza minnettarım." diye konuştu. 

İki hasta odasını düzenleyerek hastaların hizmetine sunan Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, bu tür örnek davranışların kentte yaygınlaşarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Hasta yakınlarından Metin Abi de "Böyle bir organizasyonun içinde olmak beni çok mutlu etti. Sağlık kuruluşlarının bizler için önemi çok büyük. Böyle bir girişimde bulunmayı memnuniyetle kabul ettik. Bundan sonrada bu tür organizasyonlara dahil olacağımızı belirtmek istiyorum. Sağlık çalışanları insanların sağlığına kavuşması için fedakarca mücadele ediyor. Biz de onların yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 14:26
YORUM EKLE