banner211

Van'da normalleşme sonrası oto galerilerde yoğunluk başladı

Korona virüs tedbirleri kapsamında faaliyetine ara verilen ikinci el oto araç pazarı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı normalleşme kararıyla tekrar açıldı.

Van'da normalleşme sonrası oto galerilerde yoğunluk başladı

Van’da korona virüs salgını nedeniyle faaliyetine ara verilen ikinci el oto pazarı normalleşme kararıyla birlikte tekrar açıldı. Maske, mesafe ve temizlik kuralları kapsamında tekrar açılan oto pazarı hizmet verdiği ilk günde yoğun ilgi gördü.
İHA muhabirine konuşan Tuşba Galericiler Sitesi Başkanı Mehmet Öndül, “Pandemi nedeniyle yaklaşık 4 aydır açık oto pazarımız kapalı. Normalleşme kararıyla birlikte açık oto pazarımız halkımıza hizmet vermeye başladı. Anonslarımızla sosyal mesafe, maske ve temizlik uyarılarında bulunuyoruz, 5 dakika da bir durmadan anons yapmaya devam ediyoruz, halkımızda uyarılarımıza uyuyor. İnşallah bu pandemi Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada bitecek” dedi."Alıcıdan çok satıcı var"


Yaklaşık 4 aydır açık oto pazarını korona virüs salgını nedeniyle faaliyetlerine ara verildiğini ve normalleşme kararıyla birlikte faaliyete başlayan oto pazarının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden 8 yıllık açık oto pazarı işletmecisi Nihat Aydın, “Pandemiden bu yana oto pazarının kapalı kalması elbette sıkıntı yaşattı. Normalleşme kararıyla birlikte oto pazarımız açıldı, bugün alıcıdan çok satıcılar gelmiş. Araç piyasası son zamanlarda durgun, 4 ay önce ki oranla fiyatlarda büyük fark var, bundan dolayı araç piyasası durmuş durumda. Açılan oto pazarımızda gelen insanlarımız kurallara uyuyor. Maske ve mesafe kurallarına uyuyor ve gereken tedbirleri alıyorlar. Umarım her şey çok daha iyi olacak, ülkemiz ve tüm dünya için çok daha güzel günler gelecek inşallah” diye konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 ay Önce

Pandemiden once 10 lira olan giris ucretini simdi firsatcilik yaparak 20 liraya cikardiklarini da yapsaniza bi zahmet.

navğurı cıldırin
navğurı cıldırin - 2 ay Önce

benım anlamadığım 10tl olan açık otopazarının fiyatı neden 20 oldu.işletmeci dedikleri baskan ve yandaşları ihale yapmadan fiyatı yuzde yuz yükseltmelerini haberci olarak niye haber etmedinizde benim bildiğim ilk öncehaber değeri olan ı haber yapar

Zılfo ağa
Zılfo ağa - 2 ay Önce

Hakketen bu nasıl oldu fiyat 10 tl den 20 tl yükseldi bunu maliyeye sikayet etmek lazım ürün denetimi istemek lazım