banner290

Van'da okullar tatil edildi!

Van Valiliği olumsuz hava şartlarından dolayı İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu

Van'da okullar tatil edildi!

Van Valiliğinden yapılan açıklama şu ifadelere yer verildi, "Olumsuz hava şartları nedeniyle 16.03.2022 Çarşamba günü İpekyolu, Tuşba ve Edremit ilçelerimizde ilk ve orta dereceli eğitim öğretim (Lise, Halk Eğitim, RAM, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 1 gün tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinlidir.

Güney ilçelerimizin (Bahçesaray, Çatak, Gevaş ve Başkale) yüksek kar örtüsüne sahip dik yamaçlı alanlarında, 15-22 Mart tarihleri arasında, çığ riski bulunmaktadır.

Vatandaşlarımızın çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir. Ayrıca İlimizde akşam saatlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışının yarın (Çarşamba) öğle saatlerine kadar aralıklı olarak devam etmesi, sabah saatlerinde ise havanın açması ile birlikte ani sıcaklık düşüşlerine bağlı olarak yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte kuvvetli buzlanma ve don olayları beklenmekte olup vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 23:21
YORUM EKLE