Van'da organizatörlerin tarlaya bıraktığı 57 Afgan göçmen yakalandı!

Van'da, organizatörlerin araçla getirip boş tarlaya bıraktığı, kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu Afganistan uyruklu 57 kaçak göçmen yakalandı. Göçmen kaçakçılığı yaptıkları belirlenen 2 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Van'da organizatörlerin tarlaya bıraktığı 57 Afgan göçmen yakalandı!

İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Gevaş ilçesi Uysal Mahallesi'nde, organizatörlerin tarlaya kaçak göçmen bıraktığı ihbarını aldı. Bölgeye jandarma ve güvenlik korucuları sevk edildi. Ekiplerin tarla ve çevresinde yaptığı aramada 2'si kadın, 1'i çocuk 57 Afganistan uyruklu kaçak göçmen yakalandı. Kaçak göçmenleri araçla getirip tarlada bırakan 2 organizatörün yakalanması için çalışma başlatıldı. Göçmenlerin, jandarmadaki işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edileceği belirtilirken, soruşturma devam ediyor. 

DEMİRÖREN HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
YARIN GEÇ OLMADAN...
YARIN GEÇ OLMADAN... - 2 gün Önce

ÜLKEMİZİ KAÇAKLARLA DOLDURAN İNSAN KAÇAKÇILARINA "ORGANİZATÖR" DEMEYİN. BUNLAR ŞEHRİMİZİN, ÜLKEMİZİN, TOPLUMUMUZUN VE GELECEĞİMİZİN " DÜŞMAN"IDIRLAR. BUNLAR "HAİN"DİR. İNSAN TACİRLERİNE GÖZ YUMMAK, ACIMAK HEPİMİZ İÇİN BÜYÜK BİR HATA OLUR. BUNLAR ÜLKEMİZİN DÜŞMANIDIR. HEP BİRLİKTE BU HAİNLERE HAREKET ALANI BIRAKMAMALI, İLGİLİ MAKAMLARA BİLDİRMELİYİZ. YARIN GEÇ OLMADAN KALICI ÇÖZÜM BULMALIYIZ.