banner211

Van'da tüm okullar rutin olarak dezenfekte ediliyor

Van Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde bulunan tüm ilk ve orta dereceli okulları haftalık olarak dezenfekte ediyor.

Van'da tüm okullar rutin olarak dezenfekte ediliyor

2020-2021 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullardaki dezenfeksiyon çalışmalarına ağırlık veren Van Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda yüz yüze eğitimin yapıldığı okullarda Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, daha hijyenik ve güvenli olması için başlatılan dezenfekte çalışmalarını haftalık olarak sürdürüyor.


Ekipler; okul bahçeleri, sınıflar, koridorlar ve lavabolarda dezenfekte çalışmaları yaparken, aynı zamanda öğrencilerin kullanacağı servis araçlarını da dezenfekte ediyor.
Çocukların sağlığının korunması için titizlikle çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Adil Allahverdi, "Okullarımızın her noktasını dezenfekte ediyoruz. Yaptığımız ilaç uzun süre etkisini gösteriyor. Yani velilerimizin içleri rahat olsun. Çocukların temas edebileceği her yeri dezenfekte ediyoruz” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çocuklar ve gençler geleceğimizdir.
Çocuklar ve gençler geleceğimizdir. - 8 ay Önce

OKULLARIN ÇOĞUNDA AYAK PEDALLİ ÇÖP KOVASI YOK. BİRÇOK OKULDAKİ ÇÖP KOVALARININ YA AĞZI AÇIK YA DA KAPAĞI ELLE KALDIRILAN CİNSTEN. AYLARDIR DEĞİŞTİRİLEMEZ MİYDİ?

Tbt
Tbt - 8 ay Önce

Yalan hemde yalanın kralı

Çağrı
Çağrı - 8 ay Önce

Bugünkü Resmi Gazeteden: CUMHURBAŞKANI KARARI
–– Güneysu-Başköy İl Yolu Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazlar ile Üzerlerindeki Müştemilatın Karayolları Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3086) Darısı Van Çevre Yoluna...!