banner211

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde peyzaj çalışmalarına başlandı!

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi (VEAH) yerleşkesinin fiziki altyapısı güçlendirilerek çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına başlandı.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde peyzaj çalışmalarına başlandı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesine çevre düzenlemesi ve oto park alanında kilitli parke taşı döşemesi yapıldı. Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu'nun çaba ve girişimleriyle onayını alarak hayırsever Vanlı iş insanı ve VATSO Derneği Başkanı Zahir Kandaşoğlu ve Organize Sanayi Bölgesi İş İnsanları Derneği (VOSİAD) Başkanı Şemsettin Bozkurt tarafından hastane park ve bahçe düzenlemesi, yeşillendirme ve çevre düzenlemesi çalışması başlatıldı.


Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, hayırsever iş insanı Zahir Kandaşoğlu ve Şemsettin Bozkurt’a teşekkür etti. Başhekim Çelik, hastane yerleşkesindeki çalışmaların kısa sürede bitirildiğini belitti.
Geçtiğimiz günlerde dernek olarak ziyaret ettikleri hastanenin eksiklerini tespit ederek daha sonra yardımcı olmak istediklerini söyleyen VATSO Derneği Başkanı Zahir Kandaşoğlu ise “Bu ziyaretimiz esnasında hastane yöneticilerimizin bizden bahçe ve çevre düzenlemesi için bir takım talepleri olmuştu.

Teknik ekiplerimiz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra hastanemizin bahçesinde düzenleme çalışmalarına başladı. Bahçe düzenlemesini yapan ekiplerimiz hastanemizin bahçesine kilitli beton parke taşı döşemesi ve 5 bin metrekare alana da peyzaj ve çevre düzenlemesi yapıyor. Bunun yanı sıra binanın bazı tadilat çalışmaları yapılıyor. Bahçemizde çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
Park bahçe ekiplerinin hastane bahçesinde ayaklı çöp kovası montajı ve ihtiyaç olan yerlere de oturma bankı montajı yaptığını ifade eden VOSİAD Başkanı Şemsettin Bozkurt da, “Tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 2 gün Önce

Bugün aldığım en güzel haber.

Şehrimize eser kazandırmak
Şehrimize eser kazandırmak - 2 gün Önce

Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van'daki sanayici, girişimci, yatırımcı ve turizmcilerden işbirliği ile ve ortak bir yatırımla Van'a 100 dönümlük VAN TİCARET VE SANAYİ ODASI PARK VE MESİRE ALANI adıyla mükemmel bir alan kazandırmalarını teklif ediyorum. Van kökenli olan ve il dışında ikamet eden, yatırımları olan varlıklı Vanlılardan da aynı şekilde Van'a 100 dönümlük VANLI HEMŞEHRİLER PARK VE MESİRE ALANI yapmalarını teklif ediyorum.

Sahip çıkmak bu kadar mı zor
Sahip çıkmak bu kadar mı zor - 10 saat Önce

Van Bölge Eğt. ve Arş.Hastanesinin bulunduğu devasa alan gerçekten berbat, kuru ve bakımsız halde. Acil tarafında Borsa İstanbul And.Lisesine kadar oradan Edremit Kent Ormanına kadar oradan Ipekyolu Caddesine kadar onlarca dönüm kupkuru. Ağaç, çim, çiçek, sulama, bakım, güzelleştirme, peyzaj, çevre düzenlemesi yapılmaz mı? Sonra eski binadan yeni yapılan camiye kadarki alanlar yani otopark alanının ötesindeki alanlar yine kupkuru, bakımsız. Zenginler, belediyeler, Sağlık Müdürlügü veya Orman Müdürlüğü hastanenin alanını çevreleyen ihata duvarlarının içinde kalan 20 -30 dönümluk alanı hastane için , şehir için ve vatandaşlar için muazzam güzellikte bir park ve yeşil alan haline getirebilirdi. Bu haliyle başka şehirde olsaydı kimbilir bu devasa alanlar ne kadar güzel olurdu. Bizde 15 yıldır bu alanlar kupkuru ve rahatsız edici bir bakımsızlık içinde.