banner290

Van ekonomisinin can damarı İranlı turistler, Van'da çiçeklerle karşılandı!

Ülkelerindeki 13 günlük nevruz tatilini Türkiye'de geçirmek isteyen İranlılar, Kapıköy Sınır Kapısı'nda çiçeklerle karşılandı.

Van ekonomisinin can damarı İranlı turistler, Van'da çiçeklerle karşılandı!

Tatil için Türkiye'ye gelen çok sayıda turist, kara yoluyla Van'ın Saray ilçesindeki Kapıköy Sınır Kapısı'ndan ülkeye giriş yaptı. Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Van Otelciler ve Turizmciler Derneği (VANOTED) temsilcileri, turistleri karanfillerle karşılayarak, 29 Mart'a kadar devam eden "Shopping Fest"e davet etti.

Van TSO Başkan Yardımcısı Fevzi Çeliktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl kente turist akını olacağını söyledi. Turistler için tüm hazırlıkların yapıldığını belirten Çeliktaş, "Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Hem ilimiz hem de ülkemiz için çok önemli. Büyük katma değer bekliyoruz. Günlük 5 bin turistin giriş yapmasını bekliyoruz. Kapımız 7/24 açık olarak hizmet veriyor. Kentte tüm hazırlıklar yapıldı." diye konuştu.

İranlı turist Tara Vahbani de "Türkiye ile kültürümüz aynı. İranlılar olarak Türkiye'yi çok seviyoruz. En yakın şehir de Van. Bu nedenle hem alışveriş yapmak hem de eğlenmek için her yıl buraya geliyoruz." ifadelerini kullandı.

ANADOLU AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mısafirperverlik
Mısafirperverlik - 2 ay Önce

AİLENİZLE BİR KOMŞU ÜLKEYE VEYA BİR YABANCI ÜLKEYE GİTTİĞİNİZDE NASIL KARŞILANMAK İSTİYORSANIZ, SİZE NASIL DAVRANILMASINI İSTİYORSANIZ HERKES BU MİSAFİRLERİMİZE ÖYLE DAVRANSIN. KOLAYLIK, DESTEK, KİBARLIK, NEZAKET, DÜRÜSTLÜK, İYİ NİYET...ŞEHRİMİZİ DE TERTEMİZ HALE GETİRELİM.