banner290

Van eski İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan’a FETÖ şoku: Aslan Kaymakamlıktan ihraç edildi, Hakim eşi ise açığa alındı

Van’ın İpekyolu Belediyesi’ne kayyum olarak atanan daha sonra Develi Kaymakamı olarak tayin edilen Sinan Aslan FETÖ bağlantısından dolayı hakkında soruşturma açılan Aslan, Kaymakamlıktan ihraç edildi. Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi üye hakimi olan eşi Semra Özten Aslan ise açığa alındı.

Van eski İpekyolu Kaymakamı Sinan Aslan’a FETÖ şoku: Aslan Kaymakamlıktan ihraç edildi, Hakim eşi ise açığa alındı

FETÖ soruşturması kapsamında, Develi Kaymakamı Sinan Aslan ve Kayseri Bölge Adliye mahkemesi üye hakimi, eşi Semra Özten Aslan, FETÖ üyesi oldukları gerekçesi ile Perşembe günü açığa alındılar. Hakim Semra Aslan’ın soruşturması HSK da devam ederken, Kaymakam Sinan Aslan Cuma günü ihraç edildi.

Develi Kaymakamı Sinan Aslan, Kars Arpaçay’da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Kaymakamlık görevine 2008 yılında, Aydın Kaymakam adayı olarak başlayan Aslan, Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği, İpekyolu Belediye Başkan Vekilliği ve Van Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon (YİKOB) Başkanlığı görevlerinde bulundu. Kamu Hukuku alanında doktora yapmakta olan Kaymakam Sinan ASLAN, Cumhurbaşkanlığı 20.08.2021 tarih ve 31574 Sayılı Kararnamesi ile Develi Kaymakamı olarak, İlçeye atandı. ‘ çocuk babası Sinan Aslan Develi Kaymakamlığı görevine14.09.2021 tarihinde başladı.

Hakim Semra Özten Aslan eş nedini ile Van Bölge Mahkemesi üyeliği görevinde iken, 06.10.2021 tarihli HSK kararnamesi ile Kayseri’ye atanmış, Van’da Semra ASLAN için plaket töreni düzenlenişti. 19.06.2022 Tarihli 904 sayılı HSK Kararnamesi ile Bursa hakimliğine görevlendirilmişti.

Kaynak: Kayseri Deniz Postası

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslı yılmaz
Aslı yılmaz - 1 hafta Önce

Vandayken işe aldığı ve yüksek maaş verdiği sözleşmeli memurlarda araştırılmalı bence

Aslı yılmaz
Aslı yılmaz - 1 hafta Önce

Vandayken işe aldığı ve yüksek maaş verdiği sözleşmeli memurlarda araştırılmalı bence

Metin karateke
Metin karateke - 7 gün Önce

Vandan defolup gidene kadar çok torpil yaptı çok insanın ahını aldı
Makam rütbe sınıf ayrımı yaparak kaç insanı işinden etti ne olduğu da çıktı ortaya Allahın adaletinden kaçılmaz

By_hercai
By_hercai - 6 gün Önce

Benim ahım tuttu şükür

İsimsiz
İsimsiz - 6 gün Önce

El altından en son 30tane adam aldı Bunu yeni kaymakamda çok iyi bilmesine rağmen ve müfettiş atanmasına rağmen nedense kimsenin gücü yetmedi.Hakedipte işe giremeyen Bir çok kişininde hakkını çaldılar.Allah kabul etmez!

Tbt
Tbt - 6 gün Önce

Bunun zamanında ipekyolu Belediyesinde göreve getirilip 2-3 maaş alan doğan nurses isimli şahısta alınmalı acilen

X
X - 6 gün Önce

Çok kişiye haksız,hukuksuz,deliksiz soruşturma açtı.İnsanlari işinden ekmeğinden etti.Yaptigi her ihale uzun sürdü,topluma zarar verdi,şaibe dedikoduları yapıldı.Yanindakilerde araştırılmalı.Herşeyi tek başına mı yaptı?Mevki makamını insanları tehdit etmek için kullandığı herkesçe malumdur.

Kimse
Kimse @X - 6 gün Önce

Madem devletini miletini bayrağını seviyorsa neden 2 maaş aliyor diyorsunuz ki 2 kişinin işini yapıyor nasil bir zihniyet böyle bir zihniyete sahip olan insan sakın devlet millet bayrak vatan sevgisinden bahsetmesin o sevgi çift maaş sevgisi ve selam

Tbt ye cevap
Tbt ye cevap - 6 gün Önce

Bak kardeşim Doğan NURSES i tanırım adam işini severek yapıyor vatanına , milletine bayrağına ve halkına düşkün iki maaş alıyor mu bilmem ama şayet alıyorsa demekki iki insanın yapacağı işi tek başına yapıyor yani hak yemiyor çalışıyor hakkını alıyor vatandaşın aylarca çözülmediği sorunu doğan nursesin kulağına gittiği gün çözülüyor bunu teyit edebilirsin lütfen öyle leke atmayın insanların günahını almayın Belli ki senin bir yanlışına yanlış demiştir.