banner211

Van gölü manzaralı seyir terası yapılacak!

Bitlis'in eşsiz koyları ve sahilleriyle öne çıkan Adilcevaz ilçesinde, yerli ve yabancı turistlerin daha iyi zaman geçirmesi amacıyla Van Gölü manzarasına karşı cam seyir terası, kafeterya ve restoran yapılacak.

Van gölü manzaralı seyir terası yapılacak!

Gabanlar mevkisindeki Bayraklı Tepe bölgesinde, göl seviyesinden 100 metre yükseklikteki alanda yapılacak seyir terası ve dinlenme alanları sayesinde, ilçeye gelen turistlerin gölden daha fazla istifade etmesi sağlanacak. Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, AA muhabirine, hem tarihi mekanları hem de turizm potansiyeli bulunan Adilcevaz'ın bölgenin incisi olduğunu söyledi.

İlçenin güzelliklerini dünyaya tanıtmak için çalışmaya devam ettiklerini belirten Gürsoy, şöyle konuştu:

"Burası gölden 100 metre yükseklikte. İnsanlar gelip Van Gölü'nün manzarasını seyredecek. Çalışmalara başladık. Kardeş belediyemiz Konya Büyükşehir Belediyesi kafeterya ve restoranın finansmanını sağlayacak, diğer kısımları biz yapacağız. Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum. İnsanlar artık dünyayı gezmek istiyor, doğa turizmi gelişiyor. Buraların güney illerinden bir farkı yok. Buranın turizme çok büyük katkısının olacağına inanıyorum."

Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafının NASA'nın düzenlediği çevrim içi fotoğraf yarışmasında birinci seçildiğini anımsatan Gürsoy, gölün çevresindeki en güzel yerin Adilcevaz olduğunu kaydetti.

En temiz kıyıların ve en güzel plajların Adilcevaz ilçesinde bulunduğunu dile getiren Gürsoy, "Ülkemizin 3. yüksek dağı ilçemizde. Bu dağımızın altında Sütey Yaylamız var. Buraya gelenlere gezmek için 3-5 gün yetmez. Burası bakir ve görülmeye değer bir yer. Gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayabileceğiz." dedi.

ANADOLU AJANSI

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşk ve vizyon birleşirse
Aşk ve vizyon birleşirse - 1 ay Önce

VANDAKİ TOPRAKKALE TEPESİNİN DÖRT TARAFI VE BÜTÜN YAMAÇLARI YÜZLERCE DÖNÜMDEN OLUŞUYOR. DOYUMSUZ BİR MANZARASI OLAN BU TEPE VE YAMAÇLARIN TOPRAK KISIMLARI AĞAÇLANDIRMA, ÇİÇEKLENDİRME, YEŞİLLENDİRME, SU DEPOLARI VE SULAMA SİSTEMLERİ, YÜRÜYÜŞ YOLLARI, GEZİNTİ ALANLARI, DİNLENME ALANLARI, MESİRE ALANLARI, BANK VE KAMELYALAR, IŞIL IŞIL VE RENGARENK BİR IŞIKLANDIRMA, KAYALIK VE YÜKSEK ZİRVELER İÇİN DE SEYİR TERASLARI, RESTORAN VE KAFELER YAPILARAK VAN'A GÜZELLİK, ZENGİNLİK VE HAYAT KATACAK MUHTEŞEM ALANLARA DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR. VAN'IN BU VE BUNUN GİBİ PRESTİJLİ MEGA PROJELERE İHTİYACI VAR. SAHİL BANDI, OTOGARI, MİLLET BAHÇELERİ VE TOPRAKKALE MESİRE ALANI VE SEYİR TERASLARIYLA VAN BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ VE YÜKSELEN YILDIZI OLABİLİR.