banner211

Van Gölü'nde tekne battı! Çok sayıda ölü var

Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin Van Gölü'nde batması sonucu 7 kişi öldü, 64 kişi kurtarıldı.

Van Gölü'nde tekne battı! Çok sayıda ölü var

Van Gölü'nde kaçak göçmenleri taşıyan tekne batarken kaza bölgesinde çok sayıda kurtarma ve arama ekibi gönderildi. Teknenin alabora olması sonucu; 7 kişi öldü, 64 kişi yaralandı.

TEKNE ALABORA OLDU
 

Valilikten yapılan açıklamada, sabah saat 02.30-03.00 sularında ilçenin Erikbağı ve Karşıyaka köyleri arasında kalan Van Gölü kıyısındaki bir alanda Pakistan, Bangladeş ve Afganistan uyruklu düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin kıyıya yaklaşırken alabora olduğu belirtildi.

64 KİŞİ TEDAVİYE ALINDI
 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: İlk belirlemelere göre olay yerinde 5 kişi ölü olarak bulunurken kaldırıldıkları Adilcevaz hastanemizde ise 2 kişinin de vefat etmesi ile beraber toplam da 7 şahıs hayatını kaybetmiştir.

Kurtulan 64 kişi, barınma ve bakım ihtiyaçları giderilmek, ayrıca resmi işlemleri yürütülmek üzere Adilcevaz ilçe merkezine ve Ahlat ve Tatvan'daki hastanelerimize nakledilmişlerdir. Bölgede, jandarma ve AFAD ekipleri ile birlikte emniyet dalgıç ekiplerince arama tarama ve kurtarma faaliyetleri yürütülmektedir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.

Olay yerinden ilk fotoğraflar;

SON DAKİKA

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 09:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaçakçı ve göçmen cennetine dönen bir kent ve bir ülke olduk.
Kaçakçı ve göçmen cennetine dönen bir kent ve bir ülke olduk. - 1 yıl Önce

Van göçmen cenneti olmuş. Son iki üç yıldır onbinlerce Afganistan, Pakistan, Bangladeş asıllı göçmen Van ve ilçelerinin sınırlarından Van'a ve yurda giriş yaptı. Hani sınırlarda kuş uçurtulmuyordu? Peki bu giren kişiler içinde teröristler, aşırıcılar, sanıklar, hırsızlar, katiller varsa bu şehrin ve bu ülkenin geleceği ve güvenliği ne olacak? Eğer yurda alınacaklarsa bir kriter konulsun, iyi bir gözlem ve inceleme yapılsın, devlet kontrolünde ve bilgisinde bir yere yerleştirilsinler. Yok yurda alınmaları yanlış ise o zaman tedbir alınsın. Yetkililer, güvenlik güçleri, istihbarat bu şehrin ve ülkenin insanlarını muhtemel risklerden korusun. Yurtta hırsızlık, gasp, taciz, tecavüz, şantaj, adam kaçırma, öldürme, kavga gibi olaylara karışan yüzlerce , belki binlerce vaka son yıllarda başına yansıdı. Kaçakçılara göz açtırılmasın.