banner278

Van Gölü'nde yaşanan kuraklıktan sonra çekilen alanlardaki çöpler, geri dönüşüme kazandırıldı!

Van'ın İpekyolu Belediyesi, Van Gölü’nde son yıllarda yağışların azlığı nedeniyle çekilen alanlarda ortaya çıkan atıkları topladı. Toplanan 40 ton çöp, geri dönüşüme kazandırıldı.

Van Gölü'nde yaşanan kuraklıktan sonra çekilen alanlardaki çöpler, geri dönüşüme kazandırıldı!

Türkiye’nin en büyük gölü olan, dünyanın ise en büyük sodalı gölü olma özelliği taşıyan Van Gölü’nde soy yıllarda yağışların azalmasıyla çekilmeler yaşandı. Çekilen alanlarda atıkların toplanması için İpekyolu Belediyesi çalışma yaptı. Ekiplerin topladığı 40 ton çöp geri dönüşüme kazandırıldı.

"Van Gölü'nün korunması için herkese görevler düşüyor"

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Van Gölü'nün korunması için herkese görevler düştüğünü belirterek, "Asıl temizlik kirletmemektir. Bizler, atıklarımızı denize, sahile atarak, sadece birtakım kirlenmelere sebep olmuyor, doğamızı da yok ediyoruz. Bu atıkların çoğu doğaya karışıyor. Yok olması uzun seneler alarak canlılarımıza da zarar veriyor. Gelin hep birlikte doğayı, denizi, havayı kirletmeden temiz bir çevrede yaşayalım. Van’ımız kirlenmesin, mavi kalsın" dedi.

DEMİRÖREN HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Daha çok temizlik, 365 gün temizlik
Daha çok temizlik, 365 gün temizlik - 3 hafta Önce

VBB, EDREMİT, İPEKYOLU, TUŞBA, ÇİÇEKLİ, GEVAŞ, ERCİŞ, ADİLCEVAZ, AHLAT, TATVAN BELEDİYELERİNİN TEMİZLİK BİRİMLERİ BÜTÜN KIYI VE SAHİLLERDE KAPSAMLI TEMİZLİKLERİ YAĞMUR VE KAR SEZONU BAŞLAMADAN YAPARSA ÇOK İYİ OLUR. DEVLET SU İŞLERİ KURUMU VE ADI GEÇEN BELEDİYELER YERLEŞİM YERLERİNDEKİ KANALLARI, DERELERİ VE ARKLARI DA KASIM AYI İÇİNDE BAŞTAN SONA TEMİZLEYİP PIRIL PIRIL EDERSE VAN GÖLÜMÜZÜN KORUNMASI İÇİN, ÇEVRE VE DOĞAMIZIN KORUNMASI İÇİN, İNSAN VE CANLI SAĞLIĞI İÇİN ÇOK İYİ OLUR. BU TEMİZLİK ÇALIŞMALARINA GERÇEKTEN HER YERDE İHTİYAÇ VAR. "DOĞA İNSANLAR OLMADAN YAŞAYABİLİR AMA İNSANLAR DOĞA OLMADAN YAŞAYAMAZ."