banner211

Van Gölü sahil yolu araç trafiğine açıldı

Van'ın Tuşba Belediyesi tarafından Van Gölü kıyısında yapımına başlanan ve kent trafiğini büyük ölçüde rahatlatan sahil yolu tamamlanarak araç trafiğine açıldı.

Van Gölü sahil yolu araç trafiğine açıldı

Tuşba Belediyesi tarafından Van Gölü kıyısında hayata geçirilen ve ilçesinin 50 yıllık yol sorununu gideren proje kapsamında 5 bin 300 metre uzunluğunda kara yolu, bisiklet ve yürüyüş yolu yapıldı. İHA muhabirine konuşan Belediye Başkanı Salih Akman, ilçeyi marka şehir haline getirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Akman, “Van’da yıllardır hayal edilen sahil yolu projemizin 1. ve 2. etapları 11 milyon 430 bin liraya mal oldu. Günümüz şartlarına uygun olarak bisiklet ve yürüyüş yolları eklendi. Sahil yolumuz yaklaşık olarak 5 bin 300 metre uzunluğundadır. Bu 50 yılın kangreni haline gelen bir yoldur. Rabbim bizlere nasip etti, bizler yaptık dedi.

“YOLU TAMAMLADIK VE HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNDUK”

İskele 15 Temmuz Şehitler Parkı’nı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsüne bağlanmaktadır. Aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ‘Millet Bahçesi’ olarak planlanan ‘Tuşba Millet Bahçesi’ projemizi çevrelemektedir. Bu millet bahçemiz, 722 dönümden oluşmaktadır. Projemiz aynı zamanda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde başlatılan yeşil bant çalışmasıyla entegrelidir. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ve Bakan Yardımcımız Fatma Varank’a teşekkür ediyorum. Bakanlığımızın yardımıyla bu yolu tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk” dedi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2021, 11:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
öz vanlı
öz vanlı - 1 ay Önce

5 ay önce açmıştınız zaten ısıtıp ısıtıp yine açın ne de olsa açmak bedava

Tbt
Tbt @öz vanlı - 1 ay Önce

5 ay sonra da çizgileri çekip yine açarlar

Öz vanli
Öz vanli - 1 ay Önce

Niye güzel işler yapılınca zoruna mı gidiyor

Ali
Ali - 1 ay Önce

Yapmışken şerit sayısı fazla yapılamaz mıydı? Neden Van'da işler hep günü kurtarmak için yapılır. İlerde bu yol trafiği kaldırmaz. Bir gidiş bir geliş iki şeritli yol, duraklayacak yer bile yok. Çarşı içerisinde ışıklandırılmış, süslenmiş caddeler gibi, işlevsiz sadece göze hitap ediyor. İki Nisan, Milli Egemenlik gibi caddelerde trafik akmıyor artık. Bir kaç yıla kalmaz orası da aynı duruma gelir. İlerisini düşünmeden yapılan her proje çöptür. 5 kilometrelik yola 11.4 milyon lira harcanması da cabası

Kosovanli
Kosovanli - 1 ay Önce

Siz önce o aritma tesisini ordan kaldırın kokudan o yolda geçilmiyor sonra yolu trafiğe açın