Van Gölü sahilinden tonlarca çöp toplandı

Van’ın İpekyolu Belediyesi'nce başlatılan çevre temizliği kapsamında, Van Gölü sahilinde 45 ton çöp toplandı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın'ın da katıldığı temizlik kampanyasında toplanan çöpler, kamyonlarla katı atık tesislerine götürüldü.

Van Gölü sahilinden tonlarca çöp toplandı

“İSKELE SAHİLİNDEKİ ALANDA 45 TON ÇÖP TOPLANDI”

İpekyolu Belediyesi tarafından havaların ısınmasıyla Van Gölü sahilinde kapsamlı çevre temizliği başlatıldı. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince ilçe sınırlarında bulunan Van Gölü’nün İskele sahilindeki alanda 45 ton çöp toplandı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın'ın da katıldığı temizlik kampanyasına gönüllü sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Toplanan çöpler, bertaraf edilmek üzere kamyonlarla katı atık tesislerine götürüldü.

“VAN GÖLÜ ETRAFINDA YAŞAYAN HERKESİN BÜYÜK BİR HASSASİYET GÖSTERMESİ GEREKİYOR”

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, temiz bir Van Gölü için herkese büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, "İpekyolu Belediyesi ve Van Gölü Aktivistlerimizle kendi sorumluluk alanımızda tüm personelimizle birlikte temizlik çalışması yürüttük. Çıkan çöp atıkları oldukça fazla. Lastikler, çocuk bezleri, plastik atıklar çevremize ve Van Gölümüze oldukça zarar veriyor. Bu temizliğimizi aktivistlerimiz, gönüllülerimiz ve personellerimizle birlikte yapıyoruz. Ancak bu yetmez. Aynı zamanda Van Gölü'nün etrafındaki tüm belediyeler, ilçeler ve Van Gölü etrafında yaşayan herkesin büyük bir hassasiyet göstermesi gerekiyor. Van Gölü temiz kalsın. Biz burayı korumakla mükellefiz, korumak zorundayız. Bu amaçla temizlik faaliyetlerine katılan tüm personellerimize, Van Gölü Aktivistlerine, Yeşilay'a, Toplum Gönülleri'ne teşekkür ediyorum." dedi. (DHA)

DEMİRÖREN HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 09:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
vann
vann - 3 ay Önce

Emeklerinize ellerinize sağlık. Ama bu temizliğin istikrarlı olması için çok ciddi ve sıkı denetim olması gerekiyor. Yaz aylarında özellikle sahili gölü kirletenler muhakkak tesbit edilmeli ve cezai işlem uygulanmalı. Gölümüzü korumak adına katı kurallar uygulanmalı.

TEŞEKKÜRLER
TEŞEKKÜRLER - 3 ay Önce

Yılda iki kez değil her ay kapsamlı temizlik olmalı. Edremit, İpekyolu ve Tuşba'da 25 kilometre boyunca nisan mayıs aylarında temizlik olmalı. Ayrıca 365 gün buralardan sorumlu temizlik ekipleri olmalı. Tabi bir de bütün bu açık alanlar, kıyılar ve sahiller 25 kilometre boyunca sahil şeridi, yeşil alan, park ve güzelliklerle ihya edilmeli.