banner211

Van Gölü Twitter gündemine oturdu

ABD Havacılık ve Uzay Ajansının (NASA) düzenlediği ‘Dünya Turnuvası’ isimli online yarışmada, Van Gölü’nün uzaydan çekilmiş fotoğrafı finale kaldıktan sonra sosyal paylaşım sitesi Twitter’da da TT oldu.

Van Gölü Twitter gündemine oturdu

Van Gölü'nün uzaydan çekilen görseli ABD Havacılık ve Uzay Ajansı’nın (NASA) düzenlemiş olduğu “Dünya Turnuvası” adlı online fotoğraf yarışmasında finale kalma başarısı elde etti. ABD Havacılık ve Uzay Ajansı, 20 yılı aşkın sürede Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan astronotların çektiği dünya fotoğrafından oluşan yarışmada, birçok fotoğrafı eleyen Van Gölü'nün uzaydan çekilen görseli finaldeki yerini aldı. Yarı finalinde Castellanus bulut kulesine karşı oyların yüzde 94'ünü alarak finale yükselme başarısı gösteren Van Gölü fotoğrafı, final için de iddiasını sürdürüyor. Yarışmanın final bölümünde birlik kategorisindeki uzun pozlama tekniğiyle çekilen “Hareket halindeki yıldızlar” fotoğrafıyla yarışacak olan Van Gölü fotoğrafı, final için bir hayli iddialı görünüyor. Astronot Kate Rubins'in 12 Eylül 2016'da çektiği Van Gölü'nün uzaydan göründüğü fotoğrafla ilgili ayrıca Van Gölü'nün dünyanın en büyük sodalı gölü olduğu bilgisine de veriliyor.

VAN GÖLÜ TT OLDU

NASA’nın düzenlediği Dünya Turnuvası isimli yarışmada Van Gölü fotoğrafı, dünyada en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinin başında gelen Twitter’da oldu. Başta Vangölü Aktivistleri olmak üzere Van halkının oy kullandığı yarışmada Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in oy çağrısı ardından Van Gölü fotoğrafı, sosyal paylaşımda en çok konuşulan konular arasına girdi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
TAHİR ÖZKOL
TAHİR ÖZKOL - 1 ay Önce

Van ve van gölü hak ediyor