banner211

Van Gölü’ne “yüzen otel” projesi onaylandı!

Edremit Belediyesi projeleri arasında bulunan “yüzen otel” Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından başarılı proje olarak görüldü ve destek almaya hak kazandı. Toplam 7 ilde yapılacak projelerin toplam tutarı ise, DAKA 27.926.631.00 TL olarak açıkladı.

Van Gölü’ne “yüzen otel” projesi onaylandı!

Van Edremit Belediyesi’nin ‘Edremit’te Turizm Odaklı İstihdam Proje; Yüzen Otel’ projesi 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

7 PROJE BAKANLIK TARAFINDAN BAŞARILI BULUNDU

Van Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 4 il adına sunulan 7 proje bakanlık tarafından başarılı bulunarak destek almaya hak kazandı. Projeler arasında yer alan ve Edremit için önemli projelerden olan ‘Edremit’te Turizm Odaklı İstihdam Proje; Yüzen Otel’ projesi de destek almaya hak kazandı.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından yapılan açıklamada, “TRB2 Bölgesinden 7 proje, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen 2020 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (#SOGEP) kapsamında destek almaya hak kazanmıştır. 7 projenin toplam bütçesi 27.926.631,00 TL olup toplam hibe tutarı 11.950.000,00 TL’dir” ifadelerine yer verildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Temizlik bir kültür meselesidir.
Temizlik bir kültür meselesidir. - 10 ay Önce

Van Gölü kıyıları ve sahilleri, göle karışan bütün dere ve kanallar, Edremit kıyıları, Ayanıs sahillleri, Mollakasım sahilleri, mesire alanları, piknik yerleri, Küçük Erek Dağı arkasındaki Said Nursi ziyaretgahı ve mesire alanları, Şamran Kanalı, Kirman Deresi, Akköprü Deresi, Van Kalesi çevresi, piknik ve mesire alanları NE ZAMAN TEMİZLENECEK? Bu şehrin neresine gitsek kamyonlar dolusu çöp, atık ve pisliğin etrafa dağılmış olduğunu görüyor insan. Şehrin her tarafının kapsamlı bir temizliğe, tertip ve düzene ihtiyacı var.

Edremit'in acil öncelikleri
Edremit'in acil öncelikleri - 10 ay Önce

Edremit-İpekyolu arası sahil bandı ve yeşil kuşak, mahalle yollarının asfaltlanması, bakım ve yenilemesi, Şamran Kanalı ıslah projesi, millet bahçesi, mahallelerde yeni parklar, kapalı semt pazarları, mahalle temizlikleri, dere ve kanal temizlikleri, yeşil alanların sulanması, yeni yol ve güzergahlar açılması gibi hizmetler edremit belediyemizin hayata geçirdiği hizmetler olsun.