banner254

Van heyetinden Ankara çıkarması...

AK Parti Milletvekilleri Abdulahat Arvas ve İrfan Kartal, Van heyeti ile birlikte Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu.

Van heyetinden Ankara çıkarması...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Cahit Turhan’ı ziyaret eden Van Milletvekilleri Sayın Kartal ve Arvas’a, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Hamdullah Şevli, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman ve Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer eşlik etti.

Van gündemli yapılan toplantıda, ulaştırma, denizcilik, haberleşme konularında Ulaştırma ve Altyapı Bakanından destek talep edildi. Van’ın sosyo- ekonomik gelişimine katkı sağlayacak ve toplumun yaşam kalitesini arttıracak projeler olarak öngörülen, Van – Şırnak Yolu, Çevre Yolu, Edremit Çevreyolu, Kuzey Van Gölü Demiryolu Projesi, Kuskunkıran Tüneli İkinci Tüp Projesi, Havaalanı Köprülü Kavşağı, Karayolları Köprülü Kavşağı ve Üniversite Köprülü Kavşağı Projeleri görüşüldü.

Van heyeti, şehrin jeopolitik ve jeostratejik konumu bakımından bölgenin lojistik üssü olduğunu belirterek, buna rağmen havayolu ulaşımında ciddi sorunlar yaşandığını ifade etti. Van Ferit Melen Havalimanının 1 milyon 150 bin nüfusu olan Van’a hizmet ettiği, ancak hinterlandında bulunan Hakkâri, Bitlis, Ağrı ve Muş gibi iller de olmak üzere yaklaşık 2.5 milyon nüfusa hitap ettiği vurgulandı. Yolcu kapasitesi ve doluluk oranına rağmen uçak seferlerinin eksik kaldığı Bakan’a iletildi. Başta vatandaşlar olmak üzere, Sivil Toplum Kuruluşları, Turizmciler, Tüccar ve Sanayicilerin beklentilerinin karşılanması hususunda Türk Hava Yolları tarafından Van’a düzenlenen uçuş seferlerinin arttırılması talep edildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çağrı
Çağrı - 2 yıl Önce

Bu projelerden yarım kalan çevre yolu ve Kuzgunkıran 2'yi tamamlayın hepinizin ellerinden öpelim. Aksi takdirde bir daha seçimlerde Van halkının karşısına çıkmayın!..