banner290

Van İlim Yayma Cemiyeti'den örnek proje!

İlim Yayma Cemiyet Van Şube Başkanı Av. Zahir SOĞANDA covid-19 salgının eğitim öğretimde yarattığı olumsuz etkinin, salgın süreci boyunca evde vakit geçirmek durumunda kalan çocuklarımız için bir dizi etkinlik düzenledi.

Van İlim Yayma Cemiyeti'den örnek proje!

1 Temmuz itibariyle normalleşmeyle birlikte bir nebze de olsa faydalı olabilmek, arkadaş ortamı içerisinde güvenli ve eğlenceli bir yaz tatili imkânı sunmak adına İlim Yayma Cemiyeti Van Şubesi Eğitim Komisyonun hazırlamış olduğu ‘’Yaz Etkinlikleri’’ adı altında altı haftalık tatil döneminde 7-13 yaş çocuklara yönelik, Kur'an-ı Kerim, İlmihal, Adab-ı Muaşeret, Peygamberler Tarihi, Örnek Şahsiyetler, Sosyal, Kültürel ve Sportif faaliyetlerle maddi ve manevi sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan birer sorumlu fert olmaları için eğlenerek öğrenim görecekleri bir ortam ve imkan sağladıklarını belirttiler.

Soğanda ‘’Yaz etkinliklerinin hemşehrilerimize açık olduğunu belirterek ‘’Van halkımıza bu imkanı sunduklarından ötürü mesrur olduklarını dile getirdiler. Çocuklarımızın bu imkandan faydalanacak olmaları bizim tek gayemizdir. Çocuklarımız için İlim Yayma Cemiyeti olarak 2021-2022 Eğitim-Öğretim döneminde ‘’Marifet Okulu’’ adı altında çok daha sistematik ve kapsamlı olan fen ve teknoloji derslerinin daha ağırlıklı olduğu imkanlar sunarak Van halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

HABER TUŞBA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER