banner290

Van Lise Taban Puanları 2022: Van Lise Kontenjanları! Van'daki liseler ve puanları! Van lise yüzdelik dilimleri!

Van lise taban puanları merak ediliyor. Van lise taban puanları ile liseli adayı ilkokul öğrencileri ve veliler lise tercihlerine Van'dakiliseleri eklemeye başladılar.

Van Lise Taban Puanları 2022: Van Lise Kontenjanları! Van'daki liseler ve puanları! Van lise yüzdelik dilimleri!

Van liseler ve taban puanları haberimizde MEB kaynaklarına göre yer almaktadır. MEB tarafından Van lise taban puanları 2022 açıklandı. Ayrıca Van Lise yüzdelik dilimleri de tabloda bulunmaktadır. İşte Vanlise taban puanları ve Van lise yüzdelikleri haberimizde...

VAN LİSE TABAN PUANLARI

Van lise yüzdelik dilimleri ve kontenjanlar şu şekildedir:

VAN LİSE YÜZDELİK DİLİMLERİ

Van lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri için 'na tıklayınız.

2022 LGS TERCİH DÖNEMİ

2022 Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak ortaöğretim kurumları tercihleri 4 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayacak olup, 20 Temmuz 2022 saat 17.00'ye kadar sürecek.

MERKEZİ YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Merkezî yerleştirme; merkezî sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulları ile mesleki ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Öğrenciler, sınavla öğrenci alan okullar listesinden 10 okula kadar tercih yapabilecekler. Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğüne göre tercihler doğrultusunda yerleştirme yapılacak.

Sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne, sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki Yıl Sonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne, 8'inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına, tercih önceliğine ve öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılacak.

YEREL YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il, ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak.

Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6'ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılacak.

HABERLER

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 13:06
YORUM EKLE