Van, Muş, Bitlis, Meteoroloji uyardı! Kar bitti, Yağmur geliyor!

Meteoroloji 14, Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre öğle saatlerinden sonra Van'ın kuzey ve güney ilçeleri, Bitlis, Muş çevrelerinin aralıklı hafif yağmurlu geçmesi beklenmektedir.

Van, Muş, Bitlis, Meteoroloji uyardı! Kar bitti, Yağmur geliyor!

Bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK UYARISI: Sıcaklıklardaki yükselişe bağlı olarak, bölge genelinde, yüksek kar örtüsünün olduğu yerlerde, kar erimeleri sebebiyle meydana gelmesi muhtemel heyelan, çığ riski ile su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara(buzlanma, don, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI: Yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE