banner211

Van otogarındaki eski binalar yıkıldı

Van Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminalinde harabe görünümüne sahip yıllardır atıl durumdaki eski sosyal tesislerin yıkımına başladı.

Van otogarındaki eski binalar yıkıldı

Van Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otogarda yapılacak olan yenileme çalışmaları kapsamında alan içerisindeki yıllardır kullanılmayan, ağır hasarlı ve harabe durumdaki sosyal tesisler, ilçe otogarı ile diğer eklentilerini yıkıyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın koordinasyonunda yıkım çalışmaları sabah saatlerinde başladı. Kontrollü bir şekilde sürdürülen yıkım çalışmalarından çıkan molozlar hafriyat alanına kamyonlarla taşınıyor. Kısa süre içerisinde yıkımı tamamlanarak kötü görüntüden arındırılacak olan sosyal tesis ve ilçe otogarının yerine, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından daha modern ve vatandaşın hizmet ihtiyaçlarına cevap verecek yeni yapılar inşa edilecek.
Öte yandan otogardaki yenileme çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlanacağı kaydedildi.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van Lee
Van Lee - 12 ay Önce

Mümkünse yerine yeni yapılar inşa etmeyin. Bu şehrin kronikleşmiş sorunlarından biri olan bu virane otogarı daha güzel bir yerde yeni çağa uygun modern yapılması hem şehre değer katacaktır hem de ekonomiklik açısından daha mantıklı bir hamle olacaktır. Çünkü bir defa yapmak bin defa yıkıp yapmaktan daha mantıklıdır...!

SAYIN VALİMİZE ARZ.
SAYIN VALİMİZE ARZ. - 12 ay Önce

VAN BÜYÜKŞEHİR OLARAK KONYA, KAYSERİ, TRABZON, SAMSUN, DIYARBAKIR OTOGARLARI GİBİ 30-40 YIL HİZMET VEREBILECEK BÜYÜK VE MODERN BIR OTOGAR HAK EDİYOR. BÜTÜN YAZIHANELER, İL VE ILÇE OTOBÜS VE MİNİBÜSLERİ, KÖY MİNİBUSLERI ORAYA TAŞINMALI. ŞEHİR FERAHLAR. BES ON YILDA BİR MASRAF YAPILMASIN. KALICI, BÜYÜK, MODERN VE ÖMÜRLÜK BIR OTOGARIMIZ OLSUN.

Ven sevdalısı
Ven sevdalısı - 12 ay Önce

Yeni bir terminal yapılması daha doğru olur büyük ve vana yakışır bir şekilde ve daha güzel bir yerde yoksa boşuna para harcamayın belediyenin hazinesi o kadar dolu deil yanlış yapmayın