banner254

Van sahil yoluna kavuştu

Van’ın Tuşba Belediyesi tarafından tamamlanan ‘Sahil Yolu Projesi’nin 1. etabı halkın hizmetine sunuldu.

Van sahil yoluna kavuştu

Sık sık Van gündemini meşgul eden ‘Sahil Yolu Projesi’ yıllar sonra Tuşba Belediyesi tarafından günümüzün şartlarına uygun olarak bisiklet ve yürüyüş yolları da eklenerek yapıldı. Göreve geldiği günden bu yana Tuşba’yı marka ilçe haline getirmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, bunu yaparken de her zaman ilçenin özgün kimliğini koruma gayreti içinde oldu.


 


“Belediyelerin önceliklerinden biri de yol olmalıdır”


Yaptıkları bütün çalışmaları; Tuşba’nın kimliğini yansıtan aynı zamanda özüne sadık kalarak çağın gerçeklerine ve gereklerine uygun şekilde geliştiren, yenileyen unsurlar olduğunu ifade eden Başkan Akman, “Hizmetlerimizi yaparken hep bu doğrultuda hareket ettik. Bir belediyenin hizmetlerindeki önceliklerinden biri de yoldur. Yol medeniyettir. Yolun olmadığı yerde medeniyetten bahsetmek mümkün değildir” dedi.


Tuşba, ‘Sahil Yolu Projesi’ni de bu bağlamda değerlendirdiklerini ve çok önemli bulduklarını söyleyen Başkan Akman, “Yolumuz yaklaşık olarak 5 bin 300 metre uzunluğundadır. İskele 15 Temmuz Şehitler Parkını, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsüne bağlamaktadır. Yeni açılan bu yolumuz, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük millet bahçesi olma özelliğine sahip olan ve yakın zamanda başlayacak ‘Tuşba Millet Bahçesi’ projemizi çevrelemektedir. Aynı zamanda yolumuzun Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsü kısmında başlatılmış olan ‘Yeşil Bant’ çalışmasında da sona gelindi. Ana yollara alternatif olan sahil yolumuza paralel bisiklet ve yürüyüş yolları da bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.


Van halkının hayalini kurduğu ve yıllar önce yerel gazetelerden de yayınlanan haberlerle müjdesi verilen ‘Sahil Yolu Projesi’nin tamamlamanın kendilerine nasip olduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren Başkan Akman, “Yeni yolumuzun başta Tuşbalılar olmak üzere tüm Van halkına hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van yıllar yılıdır bunu bekliyor.
Van yıllar yılıdır bunu bekliyor. - 8 ay Önce

EREMİT BELEDİYESİ ilçe girişindeki Halk Plajından havaalanına kadar sahil bandı ve yeşil kuşak yaparak kıyı ve sahillerdeki özel isyerlerini ve yapıları, kurum tesislerini ve bahçelerini kaldırarak mükemmel bir sahil bandı ve yeşil kuşak inşa ederse, İPEKYOLU BELEDİYESİ de havaalanından İskele'ye kadar sahil bandı ve yeşil kuşak yaparsa, TUŞBA BELEDİYESİ de İskele'den Kampüs'e kadar sahil bandı ve yeşil kuşak yaparsa şehrimiz gölüne kavuşur, Vanlılar gölünü görür. Van bir turizm, seyahat ve ticaret kenti haline gelir. Bu proje şehrin en önemli prestij projesi olur. Şehrimizde hareketlilik olur, esnaf para kazanır, tüm sektörler canlanır. Şehrin kalitesi ve estetiği artar, şehrimiz modern ve güzel bir kent olur. Gölün kıyı ve sahilleri de çöpten, bataklıktan, kokudan ve işgallerden kurtulur, tüm halkın ve turistlerin keyif aldığı bir yer haline gelir.

Kıyıları ihya etmeliyiz
Kıyıları ihya etmeliyiz - 8 ay Önce

Yapılan o yolun iki tarafı fotoğraflarda da görüldüğü gibi boş alanlar, bataklık, çöp, hafriyat, ot ne ararsanız var. O yolu kullanacak insanlar 5-6 kilometre boyunca park, yeşil alanlar, çiçekler, bank ve kamelyalar, güzellikler içinde yol alsın.

Geveri
Geveri - 8 ay Önce

Seni akköprü orta sok olarak hepimiz Allah havale ediyoruz gelde bir halimizi gör çocuklar ne halde okula gidiyor