banner211

Van Sebze-Meyve Hali’ndeki yenileme çalışmaları tamamlandı

Van Büyükşehir Belediyesi, Sebze-Meyve Hali’nde başlattığı yenileme çalışmalarını tamamlayarak yeni bir görüntüye kavuşturdu.

Van Sebze-Meyve Hali’ndeki yenileme çalışmaları tamamlandı

Van Büyükşehir Belediyesi, Hacıbekir Caddesi üzerinde bulunan yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerinde kurulu Sebze-Meyve Hali’nde kısa bir süre önce yenileme çalışmaları başlamıştı. İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığının koordinasyonunda hal esnafının talepleri doğrultusunda yapılan çalışma ile hal giriş ve çıkış noktasındaki zemin kodu yükseltilerek özellikle ağır tonajlı araçların daha rahat bir şekilde hale girip çıkmaları sağlandı. Asfalt çalışması da yapılan sebze halinde aynı zamanda hal yerleşkesinde çizgi çalışması yapılarak işletmeler arasındaki mesafeler de belirlendi.

Ayrıca hal girişi de yenilenerek, ışıklı tabela ve LED ekran yerleştirildi. Yerleştirilen LED ekrana anlık olarak haldeki meyve ve sebze fiyatları yansıtılacak.

Sebze-Meyve Hali’nin uzun yıllardır Vanlılara hizmet verdiğini belirten İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Adnan Ergenç, yeni hal projesinin çevre yoluna entegre olduğundan mevcut Sebze-Meyve Hali’nde ufak dokunuşlar yaparak hizmet kalitesini artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Yapılan çalışmalardan memnun olan hal esnafı ise Van Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin duman
Metin duman - 9 ay Önce

Kayum secilenlerden daha iyi çalışıyor varolasın kayum bey

NACİ
NACİ - 9 ay Önce

Murat ZORLUOĞLU döneminde Mehmet Selim SEVEN idari konular başta olmak üzere,Sebze ve Meyve Halinin eksiklikleri ile ilgili çok önemli çalışmalar yapmıştı.Kendisine bir hal esnafı olarak teşekkür ederim.

Geveri
Geveri - 9 ay Önce

Yine İpekyolu belediyesi yine başarı sayın Akman gece çokmu koyun sayıyorsunuz neden hala uyamamadınız icrat nerde akküprü orta sok tuşba bittik

Nurgül şen
Nurgül şen - 9 ay Önce

Eyer olmuşsa güzeldir vana yakişir