Van şehir merkezindeki hasarlı bina sonunda yıkılıyor!

Van’ın göbeğinde bulunan en eski yapılardan olan hasarlı bina sonunda yıkılıyor.

Van şehir merkezindeki hasarlı bina sonunda yıkılıyor!

Van’ın göbeğinde bulunan bina için nihayet karar verildi. Depremden ağır hasar almasına rağmen uzun süredir kötü görüntü oluşturan binada yıkım çalışmaları başlatıldı.

fotoğraf: vanlıninathoca

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022, 22:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
VAN ÇARŞISI
VAN ÇARŞISI - 4 ay Önce

Şehir merkezinde yenileme şart. Şehir merkezine yeni park ve yeşil alanlar şart. Şehir merkezindeki mevcut parklarda bakım, onarım , boyama, bank, kamelya, iyileştirme, yeşillendirme, sulama ve temizlik şart. Şehir merkezine çok katlı otoparklar, yeraltı otoparkları, açık otopark alanları şart. Şehir merkezine çağdaş umumi tuvalet yerleri şart. Şehir merkezinde park ve parkomat sorununu çözmek şart. Şehir merkezinde kaldırım ve yol işgallerini sonlandırmak şart. Şehir merkezinde açıktan sigara satışları, dilenciler problemini çözmek şart. Şehir içi toplu taşıma keşmekeşini çözmek şart. Kaldırım ve refüj kenarlarında boyama, yol çizgileri şart. Ana arterler, ara sokaklar, uzak arka sokaklar, parklar, yol kenarları ve kaldırımlarda özenli temizlik ve süpürme şart. Çarşılardaki bu eksik ve sorunları bu ay içinde çözersek çarşımız bir büyükşehire yakışan yeşil, temiz, ferah, bakımlı, düzenli bir çarşı haline gelir. Belli yerler ve caddeler değil, çarşıların tamamı bu görünüme kavuşmalıdır.

Kdr alm
Kdr alm - 4 ay Önce

E Yarabbi şükür sununda resmen dökülüyordu kimseye bişey olmadan yıkılıyot

Ahmedinecay
Ahmedinecay - 4 ay Önce

Şu maraştaki numune apartmanı da yıkılsaydı numune fırınının bulunduğu bina hem eski hem de vanın tüm pislikleri torbacıları kumarbazları orada