banner272

Van sınırında 29 göçmen yakalandı!

İlimiz Saray İlçesi İran sınırından yurda yasadışı yollarla giriş yapan düzensiz 29 göçmen sınır birlikleri tarafından yakalandı

Van sınırında 29 göçmen yakalandı!

İran’dan sınırını yasadışı yollarla geçen 11 erkek, 11 çocuk ve 7 kadın olmak üzere toplam 29 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen güvenlik güçleri tarafından fark edilerek yakalandı.

Bölgede etkili olan soğuklardan dolayı donma tehlikesi (hipotermi) geçirdiği belirlenen düzensiz göçmenlere sağlık ekipleri anında müdahale etti.

Bölgeye sevk edilen ambulanslarla olay yerinde ilk müdahaleleri yapılan düzensiz göçmenler, daha sonra Özalp Devlet Hastanesine nakledildi.

24 düzensiz göçmenin Özalp Devlet Hastanesinde tedavileri sürerken, durumu ağır olan 4 düzensiz göçmen ileri tekik ve tedavileri için SBÜ Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 62 yaşındaki bir erkek düzensiz göçmen hastanede hayatını kaybetti.

Tedavileri süren düzensiz göçmenler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Van Geri Gönderme Merkezine teslim edilecektir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 10:33
YORUM EKLE

banner269

banner260