banner211

Van sokağa çıkma kısıtlamasına uydu

Van’da yeni tip korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının bu haftasında cadde ve sokaklar boş kalırken, muaf olan vatandaşlar dışında evde kalındı.

Van sokağa çıkma kısıtlamasına uydu

İçişleri Bakanlığı tarafından bu hafta sonu da 2 gün süreyle il sınırları içinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Yeni tip Korona virüsle (Covid19) mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından Van’daki en işlek cadde ve sokaklarının boş kaldığı gözlemlendi. Emniyet güçleri, yasağın başlamasının ardından kontrol noktaları oluşturdu. Kentin birçok noktasında önlem alırken, izinli geçişler dışında gelen her vatandaşlara tutanak tutuluyor. Geçtiğimiz haftalarda kurallara uymayan çok sayıda vatandaşa para cezası kesildi. Ancak bu hafta sokağa çıkma muafiyeti olan vatandaşlar dışında kurallara uyularak kimsenin çıkmadığı görüldü.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Van’dan
Van’dan - 13 ay Önce

Van da sadece 2 günlük değil çok ciddi anlamda karantina kuralları uygulanmalı. Gördüğümüz kadarıyla tedbir anlamında hiç bir kurala uyulmuyor ve vaka sayısı yükseliyor. Giriş çıkışların mutlaka sınırlandırılması lazım...

Vanlı
Vanlı - 13 ay Önce

Yasak biter bitmez vatandaş soluğu çarşıda alıyor. Bunun sorumlusu bence yöneticiler. Piknik alanları, sahiller ve parklar vatandaşa açık olmalı ki tüm kalabalık çarşıya yığılmasın.