banner254

Van sokaklarındaki İran ambulansı tedirginlik yarattı

İran'ı da saran korona virüs, Van'a olan komşuluğu nedeniyle Van halkında da tereddüt oluşturdu. Bu konuda yoğun çalışmaların sürdürüldüğü Van'da, İranlılar konusunda tedbirler sürdürülüyor.

Van sokaklarındaki İran ambulansı tedirginlik yarattı

İran'ı da etkisi altına alan korona virüs için geçtiğimiz günlerde Van Valiliği tarafından virüse karşı acil tedbirler alınması kararı alınmıştı. Bu kararda Kapıköy Gümrük Kapısı'na termal kamera montajı yapılması, sağlık odası kurulması ve yabancılarla irtibat halinde olan gümrük kapısında çalışan personelin koruyucu maske ve ekipman kullanması ile korona virüsü hakkında eğitimden geçirilmesi gibi konular yer almıştı. Bu konuda yoğun önlemler içinde olan Van'da bugün İran ambulanslarının görülmesi korku oluşturdu. Ambulans görevlileri dört günlük tatil amaçlı geldiklerini ifade ederek duruma açıklık getirseler de bu konu hakkında soru işaretleri devam edecek gibi duruyor. Bunun yanı sıra Van'a gelen İranlılar, otellerde de kontrol ediliyor. 

Kaynak: VAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
MUHARREM ALKAN
MUHARREM ALKAN - 1 yıl Önce

İsterlerse her yer ambulans olsun bu virüs her şekilde bulaşabiliyor sınır kapılarını kapatmadıkları sürece tehlike devam edecek ve üzülerek söylüyorumki ilk önce van'a sonrada türkiyeye yayılacak..

Turgut
Turgut - 1 yıl Önce

Tatile ambulansla mı gelmişler....

osman ulgen
osman ulgen - 1 yıl Önce

kesinlikle başta ıran olmak üzere tüm yakın komşu ülkelere olan sinir kapıları biran evvel kapatilmali her türlü ulaşım yasaklanmali kara hava yolları.van valisinden ricamız önce halkin can güvenliğine onem vermeleri hassasiyet gostermeleri lütfen vandan tüm yabancıları uzaklastiriniz.

Hasan
Hasan - 1 yıl Önce

Ambulansla tatil ne güzel

Kartal yılmaz
Kartal yılmaz - 1 yıl Önce

İran'da çok vaka olduğu için biraz Van'a gelsin. Gelmeseydi zaten uyumazdık.