banner272

Van Ticaret Borsası seçimlerinde flaş gelişme! O isim de aday!

Geçtiğimiz yıl Eylül-Ekim aylarında yapılması gerekirken Türkiye'deki tüm seçimlerle birlikte Nisan ayına ertelenen Van Ticaret Borsası seçimlerinde flaş gelişmeler yaşanıyor.

Van Ticaret Borsası seçimlerinde flaş gelişme! O isim de aday!

ŞEHRİVAN ÖZEL - TOBB'a bağlı Oda ve Borsa seçimlerinin ertelenmesiyle birlikte Nisan'a ertelenen Van TSO ve Van Ticaret Borsası Seçimleri gündemi meşgul etmeye devam ederken Borsa Seçimleri'nde flaş gelişmeler yaşanmaya başlandı. İlk olarak Halil Tandoğan isminin adaylığını açıkladığı Borsa için, bu kez de aynı yönetimden iki ayrı isim adaylık açıklaması ile sürece dahil oldu.

 

Son seçimin ardından suların durulmadığı 4 kes seçimin tekrarlandığı Van Ticaret Borsası seçimlerinde başkanlık koltuğundaki isimler de bir kaç kez değişmiş son olarak da başkanlığa Enver Memduhoğlu getirilmişti. Eylül-Ekim 2017'de yapılması planlanan seçimlere kısa bir süre kala bir açıklama yayınlayan mevcut başkan Memduhoğlu, aday olmayacağını belirtmişti.

 

ADAY DEĞİLİM DEMİŞTİ

Memduhoğlu açıklamasında:  “Görev sürem boyunca borsamızın etkin temsili noktasında pek çok çalışmaya imza attık. Emanete sahip çıkma bilinci ve duyarlılığıyla emanetin hükmünün farkında olarak vazifemi yürüttüm. Yakın zamanda yapılacak olan organ seçimlerinde tekrar aday olmayacağımı; ancak Van Ticaret Borsası çatısı altında yol arkadaşlarımla hizmetlerimize devam edeceğimi belirtmek isterim. Yönetimimiz döneminde çalıştığımız ve paydaş olduğumuz başta Van, Hakkari, Muş ve Bitlis tüccar esnafına, tüm kurum ve kuruluşlara vermiş oldukları desteklerden ve göstermiş oldukları tevazudan dolayı teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Aldığım kararın şehrim, şahsım ve tüm yol arkadaşlarım için hayırlı olmasını temenni ederim” diyerek aday olmayacağını 22 Eylül 2017'de kamuoyuna duyurmuştu.

 

AYNI YÖNETİMDEN İKİ KİŞİ AYRI AYRI BAŞKAN ADAYI OLDUĞUNU DUYURDU!

Seçimler ertelendikten sonra gözler Nisan ayına çevrilirken, Memduoğlu dün twitter üzerinden yaptığı flaş bir açıklama ile yeniden Van TB başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Memduhoğlu; "Nisan ayında yapılacak olan Türkiye odalar ve borsalar birliği seçimlerinde hali hazırda başkanlığını yaptığım van ticaret borsası başkanlığına yeniden adayım.daha yenilikçi daha kollektif daha kurumsal bir hizmet için haydi Bismillah..." diyerek bir kez daha seçime dahil oldu. 

 

BİR GÜN ÖNCE DE SÜER DUYURMUŞTU!
Seçimle ilgili bir diğer şaşırtıcı gelişme ise hali hazırda Memduoğlu ile aynı yönetimde bulunan Nayif Süer'in de önceki gün adaylığını duyurmuş olmasıydı. İşadamı ve Van Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nayif Süer, önümüzdeki dönem için Van Ticaret Borsası’na aday olacağını açıklarken adaylık kararını oda üyelerinin talebi üzerine aldığını söylemişti.

 

ŞİMDİLİK 3 ADAYLI BİR SEÇİM!

Tüm bu gelişmelerden sonra Van Ticaret Borsası adayları şu şekilde oluştu:

HALİL TANDOĞAN

ENVER MEMDUHOĞLU

NAYİF SÜER

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 14:39
YORUM EKLE

banner269

banner260