banner211

Van TSO başkanı Takva, Van'ın taleplerini Rıfat Hisarcıklıoğlu'na iletti

Son dönemlerde Kapıköy başta olmak üzere önemli sorun ve sıkıntıları ile gündeme gelen Van'ın özellikle ekonomi anlamındaki problemleri Türkiye Odalar ve Birliği bünyesinde gerçekleşen toplantıda gündeme geldi.

Van TSO başkanı Takva, Van'ın taleplerini Rıfat Hisarcıklıoğlu'na iletti

ŞEHRİVAN HABER -  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Toplantısı, Konsey Başkanı/Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva başkanlığında gerçekleşti.

Halen Türkiye genelindeki odalar adına konsey başkanlığını yürüten Van TSO başkanı Necdet Takva, toplantıda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Birlik Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na Van ile ilgili talepleri iletti. Van TSO tarafından yapılan açıklamada, "Toplantıda konuşan Başkanımız Necdet Takva ilimizin beklenti ve temennilerini sıraladı" sözleri ile Takva'nın ilettiği o talepler şu şekilde paylaşıldı:

"KAPIKÖY'ÜN KAPALI KALMASI BÜYÜK TAHRİBATLAR YARATIYOR"

"Kapıköy Sınır Kapısı'nın kapalı olması kentimiz ve bölgemiz adına ciddi ekonomik tahribatlara neden olmaktadır. Van TDİ-OSB Projemizin yatırım programına alınması kentimiz adına önemlidir. Bu anlamda konseyin desteklerini bekliyoruz. İlimizde büyük yatırımlar yapan Özel Eğitim Kurumları ciddi sorunlar yaşamaktadır. Turizm kenti olan ilimizde, sektör sancılı bir süreçten geçmektedir."
 

"VAN'A LOJİSTİK ANLAMDA DESTEKLER VERİLMELİ"

"Sınır kenti olan ilimizde lojistik sektörüne de destekler verilmeli. Gümrüğe bağlı ürünlerin serbest edilmesi konusunda desteğe ihtiyacımız var. Galericilere getirilen standartlar var. Bu standartları karşılayacak firmalarımızın sayısı oldukça az. Bu yüzden sektör olumsuz etkilenmektedir. Üretim yapan kadınlarımızın ürünlerini pazarlaması gibi var olan sorunların çözümü noktasında desteklerinizi bekliyoruz."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 22:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
halk
halk - 8 ay Önce

Vanın en büyük sorunu; çevre. İnanılmaz derecede kirlilikle karşı karşıya. Maalesef bilinçsizce kirletilen şehir ve doğal güzellikleri olan göl ve turistik mekanları bir an önce önlemler alınarak, bilinçlendirme çalışmaları yürütülerek daha temiz bir görüntüye sahip olmalı.