banner272

Van TSO' dan çağrı: Sel bölgeleri 'afet bölgesi ilan edilmeli!

İlimizde yaşanan sel felaketleri, ülkemiz genelinde başlayan eş zamanlı yangılar ve Konya’da yaşanan menfur saldırı büyük acılara ve mağduriyetlere neden olmuştur.

Van TSO' dan çağrı: Sel bölgeleri 'afet bölgesi ilan edilmeli!

Son günlerde ülkemiz genelinde ve ilimiz özelinde meydana gelen doğal afetler hepimizi derinden etkilemiştir.Yaşanan felaketlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı ve yaralılara acil şifalar dileriz.

Sel bölgeleri afet bölgesi ilan edilmeli

1 hafta içerisinde ilimizin Başkale, Özalp, Muradiye, Saray, Erciş ve Gürpınar ilçelerinde yoğun yağışlar nedeniyle sel felaketleri meydana gelmiştir. Yaşanan sel felaketleri nedeniyle birçok vatandaşımız yaralanmış, çok sayıda hayvan telef olmuş ve evler sel altına kalmıştır. Yaşanan sel felaketleri vatandaşlarımızın mağduriyetine ve maddi olarak derinden etkilenmesine sebebiyet vermiştir. Mağduriyetleri giderilmesi, vatandaşlarımıza destek olunması adına sel bölgelerinin ivedilikle afet bölgesi ilan edilmesi ve barınma sorunu yaşayanlar için çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanmalıdır.

Ülkemiz genelinde yaşanan yangınlar

Ülkemizin birçok bölgesinde eş zamanlı çıkan yangınlar nedeniyle ormanların yanması çiğerimizi yakmıştır. Yaşanan yangınlar nedeniyle çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiş, binlerce ormanlık alan ve sayısız canlı yok olmuştur. Yaşanan yangınlara sebep olanları kınıyor, böylesi olayların yaşanmamasını temenni ederiz.

Konya’da yaşanan menfur saldırı

Ülkemiz genelinde yaşanan doğal afetlerin yanı sıra Konya ilimizde bir aile canice katledilmiştir. Saldırıya maruz kalan vatandaşların bilinçli ve planlanmış bir cinayete kurban edilmeleri olayın vehametini ortaya koymaktadır. Devletin bir an önce bu canileri adaletin önüne çıkarması ve en ağır şekilde cezalandırması gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan bu ve benzeri saldırılar toplumsal barışımıza zarar verecektir. Yapılan bu canice saldırı kamu otoriteleri tarafından amasız, lakinsiz kınanmalı ve orada yaşayan Kürt vatandaşlara her türlü koruma ve güçlü aidiyet desteği sağlanmalıdır.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 15:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 2 ay Önce

Diyorlar necdet takva piyasaya çok borç takmış,ticaret oadasıda hariç

banner269

banner260