banner290

Van TSO seçim sonuçları açıklandı mı? 1. Meslek Grubu Tarım ve Hayvancılık seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

Van’da esnaf ve tüccarlar Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni başkanını belirlemek için iptal edilen 1’inci grup olan Tarım ve Hayvancılık grubu bugün sandık başına gidiyor. Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) seçimlerinde sonuçları iptal edilen 1. Meslek Grubu olanTarım ve Hayvancılık grubu seçim sonuçları merak ediliyor. Resmi olmayan sonuçlara göre, Van TSO seçimlerini kullanılan 161 oyun 79'unu alan mevcut başkan Necdet Takva kazandı.

Van TSO seçim sonuçları açıklandı mı? 1. Meslek Grubu Tarım ve Hayvancılık seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

ŞEHRİVAN HABER/

Aylardır Van’ın en çok konuştuğu konu olan Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni başkanı kim olacak? Sorusuydu. Bugün sabah saat 9:00 itibarıyla başlayan oy kullanma işlemi saat 17:00’de son buldu. 2 ayrı renk ile 2 adayın yarıştığı seçimlerin ardından yapılan oy sayım işlemlerinin ardından Van TSO’nun yeni başkanı da belli oldu.

VAN TSO'DA YENİ BAŞKAN NEJDET TAKVA

Resmi olmayan sonuçlara göre, Van TSO seçimlerini kullanılan 161 oyun 79'unu alan mevcut başkan Necdet Takva kazandı. İptal edilen 1. Tarım ve Hayvancılık grubunda yapılan sayımlardan sonra 19 gruptan 10 grubu alan Mavi listenin adayı Necdet Takva seçimin galibi oldu.

1. MESLEK GRUBU TARIM VE HAYVANCILIK’TA SONUÇLAR İPTAL EDİLMİŞTİ

22 Ekim 2022 Cumartesi günü yapılan Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Beyaz Liste Adayı Zahir Kandaşoğlu 10, Mavi Liste Adayı Necdet Takva ise 9 grup kazanmıştı. Van TSO seçimlerinde 19 Gruptan 10. Grubu alan Zahir Kandaşoğlu, Van TSO’nun yeni başkanı olmuştu. Beyaz Liste Adayı Zahir Kandaşoğlu’nun Van TSO seçimlerini kazanmasından sonra Mavi Liste Adayı Necdet Takva, 1. Meslek grubu Tarım ve Hayvancılık seçim sonuçlarına itiraz etmiş ve İpekyolu İlçe Seçim Kurulu itirazı kabul edip seçimlerin yenilenmesi kararı vermişti. Beyaz Liste Adayı Zahir Kandaşoğlu ve Faruk Biner'in seçim sonuçlarına yapılan itirazları İpekyolu İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilmişti.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2022, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER