banner290

Van TSO seçimlerini kazanan Takva’dan ilk açıklama!

İpekyolu İlçe Seçim Kurulu tarafından sahte yetki belgeleri kullanıldığı gerekçesiyle iptal edilen Van Ticaret ve Sanayi Odası 1. Meslek Komitesi ve Meclis Üye seçimi gerçekleşti. Mavi Liste 79 oyla seçimi kazanırken liste adayı Necdet Takva’dan da ilk açıklama geldi.

Aylardır kentin gündemini meşgul eden Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri sonuçlandı. 22 Ekim’de yapılan Van TSO seçiminde 1’nci meslek grubu ( Tarım ve Hayvancılık) iptal edilirken üyeler Van TSO’nun yeni başkanını seçmek için sandık başına gitti. Toplamda 161 oy kullanılırken Mavi liste 79 oy, beyaz liste 77 oy, kırmızı liste 3 ve 2 oy ise geçersiz sayıldı.

BÜTÜN ÜYELER SAĞDUYULU DAVRANDI

Seçimi kazanan Takva’dan da ilk açıklama geldi. Van TSO Başkanı Necdet Takva, “Katılan 161 seçmenden Allah razı olsun. Toplam 170 seçmen vardı ve 9 seçmen katılmadı. Mavi liste olarak 47 gündür ciddi bir mücadele verildi ve rakiplerimizi asla küçük görmedik, kırmadık. Umuyor ve diliyorum ki önümüzdeki günlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın doğru temsiliyeti konusunda bütün üyelerimiz sağduyulu davranırlar. Bu seçimden Mavi listenin başarılı çıkması beklentimizdi. Haklı mücadelemizin sonucunu almış olduk. Herkese çok teşekkür ederim.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2022, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanlı
Vanlı - 2 ay Önce

Sanırım neler döndüğünü anlamayan yoktur. Geçen seçim de aynı şekilde gitti. Kazananın vana hiç bir yararı olmadı. Ben vani seviyorum hizmet etmek istiyorum diyen kim varsa kandaş oğlunu destekle mesi lazım

Vanlılar
Vanlılar - 2 ay Önce

Necdet Bey ve ekibine sonsuz başarılar diliyoruz. Hak yerini buldu umarız ilimize hayırlı hizmetleri olur…

SIRADAKİ HABER