banner272

Van TSO’dan seçim açıklaması

Van TSO, başkanlık seçimlerine 1,5 yıldan daha fazla bir zamanın kaldığını ve gündeme düşen seçim çalışmaları ve söylentilerinin meşguliyet oluşturduğunu açıklayarak 2 yıla yakın süreç içerisinde herhangi bir seçim gündemi bulunmadığı denildi.

Van TSO’dan seçim açıklaması

Van TSO’dan yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi, “Son günlerde Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerini gündeme taşıyarak meşguliyet oluşturulduğu kamuoyumuz tarafından bilinmektedir.”

“1,5 YILDAN DAHA FAZLA BİR SÜRE VAR”

Öncelikle belirtmek isteriz ki; tüm Türkiye’de olduğu gibi Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri de, Yargı gözetiminde, Kanun ve İlgili Yönetmelikler çerçevesinde gerçekleşmektedir. Oda seçimlerine 1,5 yıldan daha fazla bir süre var iken, ilimizin gündemini seçim çalışmaları ve söylentileri ile tıkamanın hiç kimseye faydası yoktur. Kaldı ki şehrimiz pandemi sürecinin ekonomik sıkıntılarını her alanda yaşarken, kentin çözüm bekleyen birçok sorunu varken, gerçeği yansıtmayan bu tür söylentileri yaymanın, üyelerimizi seçim söylentileri ile meşgul etmekten ve kutuplaşmalara neden olmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

“2 YILA YAKIN SÜREÇ İÇERİSİNDE HERHANGİ BİR SEÇİM GÜNDEMİ BULUNMAMAKTADIR”

Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak seçilmiş tüm organlarımız ile birlikte, sadece üyelerimizin değil, şehrin bütün problemlerine çözüm sunmaya çalışarak, her insanına değer katmaya, onlara daha yaşanılır ve sorunlardan arındırılmış bir şehir sunmak için elimizden geleni yapmaya çalışmaktayız.

Kıymetli üyelerimiz ve Kamuoyumuz bilmelidir ki; Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri 5174 Sayılı Kanunun Organ Seçimleri Yönetmeliği çerçevesinde seçim takvimi esas alınarak gerçekleşecektir. Buna bağlı olarak da odamızın önümüzdeki 2 yıla yakın süreç içerisinde herhangi bir seçim gündemi bulunmamaktadır.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2021, 11:16
YORUM EKLE

banner269

banner260