banner290

Van Valisi Ozan Balcı açıkladı: Van OSB Tekstil Kentte 20 bin istihdam!

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Organize Sanayi Bölgesin de ise yatırım yapacak firma sahipleri ile görüştü. Balcı, “OSB tekstil kentte, istihdamı 20 bin kişiye çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

Van Valisi Ozan Balcı açıkladı: Van OSB Tekstil Kentte 20 bin istihdam!

ŞEHRİVAN HABER: 

Van’ın en büyük sorunlarından biri işsizlik sorunu büyümeye devam ederken, sorunla ilgili proje ve çalışmalar da sürüyor. Son yıllarda tekstil sektöründe iyi bir ivme yakalayan Van, yeni projelerle ülke genelinde söz sahibi olmaya hazırlanıyor.  Yıllardır Van’da konuşulan işsizlik soruna kalıcı çözümler üretilmeye devam ediyor. Ülkenin en geç nüfusuna sahip kentlerden biri olan Van’da işsizlik sorunu için çalışmalar yürütülürken, tekstil sektörü için yeni projeler üretiliyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı da Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ve Organize Sanayi Bölgesinde tekstil alanında yatırım yapacak firma sahipleri ile görüştü. 

“İLİMİZ TEKSTİL ALANINDA ÖNEMLİ BİR MERKEZ HALİNE GELECEKTİR”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Balcı, “İş insanlarımızla görüşmelerimiz yoğun bir şekilde devam etmektedir. OSB tekstil kentte, istihdamı 20 bin kişiye çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstihdamlar neticesinde ilimiz tekstil alanında önemli bir merkez haline gelecektir.” dedi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE