banner211

Van Valisi Van'daki koronavirüs vakalarını açıkladı!

Van'da koronavirüs ile mücadele sürerken Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, son duruma dair bilgiler verdi...

Van Valisi Van'daki koronavirüs vakalarını açıkladı!

ŞEHRİVAN HABER - Türkiye'de koronavirüs saglını ile mücadele sürerken, virüsün bulaştığı insan sayısı ile ölümler de artmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bu akşam itibariyle açıklamasında ülke genelindeki vaka sayısı 7 bin 402 olduğu belirtildi. Bugün 16 yeni ölümün yaşandığı Türkiye'de toplam 7641 kişiye de gün itibariyle test yapıldığı açıklandı.

Vaka sayısı yapılan testlerle birlikte artarken Van Valisi Bilmez, Van'daki son duruma dair de bilgiler paylaştı. Skype üzerinden değerlendirmelerde bulunan Bilmez, gazetemizden Ömer A. Aykaç'ın Van'daki vakalarla ilgili duruma dair sorusuna şu sözlerle cevap verdi:

"Van'daki vaka sayısı 20'den fazla değil. Bunu söyleyeyim öncelikle. Ama net bir rakam ve yer vermek elbette ki şu süreçte çok doğru değil. Henüz o noktaya gelmedik. Bizim sıkıntımız İstanbul'dan gelen insanların çok kişi ile temas kurması. Bizim şu an izole tuttuğumuz çokça kişi var. Ama bu insanlarda bir bulgu yok. Sadece gelen kişinin temas kurduğu isimler var. Biz bu isimlerin tamamını kontrol altında tutuyoruz. İşin kaynağına indik yani. İzole ettiğimiz kişileri de polis bölgesinde polis, asker bölgesinde ise asker kontrol altında tutuyoruz. İlk başta pozitif çıkıp sonradan negatif çıkan vakalarımız da oldu. Bunu da paylaşmak isterim."

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 23:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fırat
Fırat - 1 yıl Önce

55bin mi yanlışlık var sanırım