banner211

Van ve 40 ilin Valisi değişti! İşte yeni Van Valisi!

Vali atamalarına ilişkin kararname gece yarısı yayımlandı. Flaş kararnamede tam 41 ilin Valisi değişti. Çıkan kararnamede Van Valisi de değişen Valiler arasında!

Van ve 40 ilin Valisi değişti! İşte yeni Van Valisi!

ŞEHRİVAN ÖZEL - Uzun süredir beklenen Valiler Kararnamesi çıktı!

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre; aralarında Van, Diyarbakır, Sakarya ve Karaman'ın olduğu 40 ilin valisi değişti. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Karaman Valisi Süleyman Tapsız'ın da aralarında bulunduğu toplam 19 ilin valisi merkeze alındı. Uzun süredir konuşulan Van Valisi ile ilgili de flaş bir değişiklik yaşandı.

 

TAŞYAPAN GİTTİ İŞTE YENİ VAN VALİSİ!

41 ile birlikte Valisi değişen iller arasında Van da yer aldı. Van Valisi İbrahim Taşyapan bir çok Vali ile birlikte merkeze çekilen Valiler arasında yer aldı. Vali Taşyapan'ın başka bir ile Vali olarak ataması beklenirken flaş bir şekilde Merkez Valiliği'ne ataması gerçekleşti. Taşyapan'ın yerine ise Van Valiliğine daha önce Elazığ Valisi olarak görev yapan Murat Zorluoğlu atandı.

 

MURAT ZORLUOĞLU KİMDİR?


971 yılında Ankara/Haymana’da doğdu. İlkokulu memleketi olan Trabzon- Çaykara-Kumlu Köyü İlkokulunda, ortaokulu Trabzon İmam Hatip Lisesinde, liseyi İstanbul- Hayrullah Kefoğlu Lisesinde ve yükseköğrenimini ise 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. Mülki idare amirliği mesleğine 1994 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başladı. Kaymakam adaylığına müteakip 1997–1999 yıllarında Mersin Gülnar Kaymakamlığı; 1999–2003 yıllarında Bingöl Genç Kaymakamlığı; 2003-2008 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve 2008-2012 yıllarında ise aynı yerde sırasıyla Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı, İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanlığı ile Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü. 15.09.2012 tarihli ve 28412 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan müşterek kararname ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına, Nisan 2013 tarihinden itibaren de bu Bakanlıkta müsteşar yardımcılığı görevine atandı. Bakanlar Kurulunun 16 Şubat 2015 tarihli ve 7295 sayılı Kararı ile Elazığ Valiliği görevine atandı. Son kararname ile de Van Valiliğe görevine atandığı duyuruldu.
 

İŞTE KARARNAMEDEKİ DİĞER ATAMALAR!

 

İşte Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre vali atamalarının tam listesi:

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2017, 05:40
YORUM EKLE