Van YYÜ’yü kazanan öğrenciler Van’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi!

Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından organize edilen ‘Kampüs ve Kent Oryantasyonu Programı’ ile üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler Van’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Van YYÜ’yü kazanan öğrenciler Van’ın tarihi ve turistik yerlerini gezdi!

Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından organize edilen ‘Kampüs ve Kent Oryantasyonu Programı’ ile üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere; üniversitenin işleyişi ve akademik çalışmaları, kampüsün ve kentin sosyal ve kültürel imkânları konusunda bilgilenmeleri için gezi programı düzenlendi. Öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen programa, Genel Sekreter Yardımcısı Doktor Öğretim Üyesi Ahmet Baran Yılmaz ve Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi’nden yetkililer de eşlik etti.


 
‘KAMPÜS VE KENT ORYANTASYONU PROGRAMI’ İLE ÖĞRENCİLERE GEZİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

2022–2023 Eğitim-Öğretim yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ailesine katılmış yeni öğrencilerin üniversite hayatına, kent ve yerleşke kültürüne hızlı adapte olması amacıyla hazırlanan oryantasyon (uyum) programında; dersler dışında öğrencilerin faydalanabileceği alanlar, ihtiyaç duyabilecek yerler (bankalar, ÖSYM şubeleri, PTT vb.), spor ve sosyal tesisler, kütüphaneler, kentin tarihi ve kültürel dokusunu öğrenebilecekleri turistik yerler konusunda geziler ve bilgilendirmeler yer alıyor.

 TARİHİ VE TURİSTİK YERLER GEZİLDİ

15 ve 17 Eylül tarihleri olmak üzere 2 gün şeklinde organize edilen kent oryantasyonunda, Van Müzesi, Tarihi Hüsrev Paşa Cami, Akdamar Adası ve Akdamar Kilisesi, Edremit Sahil Bandı ve Edremit Seyir Tepesi gibi tarihi ve turistik yerler gezildi. Oryantasyon programı kapsamında, Muradiye Şelalesi gezisinin ardından Atayurt’ta geleneksel Kırgız Oyunları gösterisi izlendi. Van YYÜ ailesinin yeni üyelerinin gezileri sırasında, öğrencileri ziyaret eden Muradiye Kaymakamı Melih Aydoğan da öğrencilerle sohbet edip; onlarla müzik dinleyerek bu heyecana ortak oldu.
 
GEZİ PROGRAMLARI DEVAM EDECEK…

Öğrenciler, bütün akademik ve idari birimleriyle yeni üyelerini heyecanla bekleyen YYÜ ailesinin, derslerin başlamasından hemen önce kendilerine sundukları bu imkândan dolayı memnuniyet duydular. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler Van’ı, kampüs yerleşkesini tanımanın ve yeni arkadaşlarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar. YYÜ olarak, Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Dr. Ozan Balcı’ya desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunduğumuz oryantasyon programımız, 19-23 Eylül tarihleri arasında yeni kayıt yapan öğrencilerimiz için tüm birimlerimizde devam ederken 28 Eylül’de de Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’nin katılımıyla Üniversitemiz Alle Yolu’nda gerçekleşecektir.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE