banner254

Van’a yeni sahil bandı yapılıyor!

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından Van Gölü’nün kıyısında hayata geçirilecek olan Sahil Bandı Projesi’nin yapım çalışmaları başlatıldı.

Van’a yeni sahil bandı yapılıyor!

Sıcak havaların kendisini hissettirmeye başladığı bu günlerde, İpekyolu Belediyesi projelerini birer birer kamuoyuyla paylaşmaya başladı. İpekyolu Belediyesinin ‘Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz’ projeleri kapsamında; Sahil Bandı Projesi’nin saha çalışmalarına başlandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, görsel açıdan kenti modern hale getirecek olan projenin hayat bulmasıyla, İpekyolu ilçesi için büyük kazanımları da beraberinde getireceğini belirtti. Van iline yakışır güzel bir projeyi başlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Kaymakam Aslan, “Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz’ dedik ve projelerimizin inşası için startımızı verdik. Projelerimizle ilçemizin tarihi ve kültürel zenginliklerine, doğal güzelliklerine sahip çıkma amacı taşıyoruz. Sahil Bandı projemizin hayat bulması ile il ve ilçemiz yerli ve yabancı turistlerin ağırlanacağı bir çekim merkezi haline gelecek. İlçemiz gelişiminde de önemli ve yeni bir sayfa açacak olan projemizin, tüm hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

SAHİL BANDI PROJE İÇERİĞİ

Birinci etabı 230 bin metrekare alana sahip olacak Sahil Bandı Projesi kapsamında; 190 bin metrekare yeşil alan, 7 bin metrekare bisiklet yolu, bin metrekare koşu yolu, yürüyüş alanları, gezi ve eğlence amaçlı mini tren güzergahı, bin araçlık otopark, spor alanları, çocuk eğlence alanları, piknik ve dinlenme alanları, yel değirmeni konseptli kafeterya, ibadethane, bebek bakım odası, modern kent mobilyaları, bin kişilik amfi tiyatro sahnesi, doğa ve gözetleme kulesi, ada şeklinde iskele, otantik satış meydanı, satranç alanları, açık aktivite alanları, profesyonel kaykay pisti ve sosyal donatılar yer alacak.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 17:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Belediyelerimize çok iş düşüyor.
Belediyelerimize çok iş düşüyor. - 1 ay Önce

Sayın kaymakamımızdan şu an yapılan kısım da dahil olmak üzere İpekyolu ilçesine ait olan bütün kıyılar boyunca sahil bandı ve yeşil alanları uzatıp yaymalarını özellikle istirham ediyoruz. Sayın Say da Edremit kıyılarında Kocaeli Parkından Van Havaalanına kadar ki bütün kıyı ve sahillerde sahil bandı ve yeşil alanlar yapmasını, aynı şekilde Sayın Akman'dan da 15 Temmuz Parkı bitiminden Üniversiteye kadar Tuşba'nın bütün kıyı ve sahillerinde sahil bandı ve yeşil alanlar oluşturmalarını talep ediyoruz. Böylece Van şehrimiz ve Vanlılar gölleriyle buluşsun. Şehir ile Van Gölümüz arasındaki boş ve bataklık alanlar, sahipsiz ve bakımsız kıyılar, hafriyat ve atık dolu olan ve koyu yayan bütün o kıyı ve sahiller ihya edilmiş olsun. Vanlılar bu ilahî armağan olan muhteşem gölümüzü izlemek ve keyfini çıkarmak için sadece Sayın Atıf Çiçekli'nin yaptığı ve herkesin teşekkür ettiği iki kilometrelik Edremit Sahil Bandına mecbur kalmasın. Her yerden Van Gölü'nü görebilmek, kıyı ve sahillerinde dolaşabilmek, yeşil alanlarda aileleriyle hoşça vakit geçirmek bütün Vanlıların hayalidir. Bu ve buna benzer mega projelerle, millet bahçeleri, parklar, asfalt yollar, bulvarlar, köprülü kavşaklar, prestij cadde ve sokaklar, yeni yollar ile Van bir büyükşehire yaraşır hizmet ve yatırımlarla, dev hizmetlerle çehresi değisen, modern, düzenli, bakımlı, kusursuz ve güzel bir VAN GÜZEL olma yolunda hızla yola koyulmalıdır. Bu temennilerle bu uğurda başarılar...