Van Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara malzeme desteğinde bulundu!

Van Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara medikal malzeme yardımı yaparken, görme engelli vatandaşlar için de Braille alfabesi kitapçığı hazırladı.

Van Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara malzeme desteğinde bulundu!

Her şartta engelli vatandaşların yanında olan Van Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalarla engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyor. Bu çerçevede Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekiplerince daha önce tespitleri yapılan 2 aileye medikal malzeme yardımı yapılırken, görme engelli vatandaşlar için de Braille alfabesiyle hazırlanan Van Kültür ve Turizm Tanıtım kitapçığı verildi. Akciğer rahatsızlığı olan 3 yaşındaki Meryem Nur Aslan’a pediatrik oksimetre cihazı hediye edilirken, 21 yaşındaki yürüme ve zihinsel engelli Kezban Alkan’a ise yüksek yoğunluklu yürüyüş moldu ayak bileği ortezi (AFO) hediye edildi.


Görme engelli vatandaşlar için de örnek bir çalışmaya imza atan Van Büyükşehir Belediyesi, Braille alfabesiyle hazırladığı Van İli Kültür ve Turizm Tanıtım kitapçığını kentte bulunan 6 Nokta Körler Derneği Başkan ve üyelerine hediye etti. 300 adet basımı yapılan kitapçıktan ayrıca 81 il valiliği, belediyeler ve kamu kurumlarına da gönderildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamide BARTU
Hamide BARTU - 1 ay Önce

Benim oğlum belden aşağısı felcli ona bir akülü araba alamıyorum okula gönderemiyorum lütfen onada yardım edin

Vedat
Vedat - 1 ay Önce

Lütfen vali bey Van daki işsizliğe bir çare yapın Van. Halkı ile iç içe olun o zaman görün insanlığa hoş geldiniz sefa getirdiniz sınır ticareti lütfen açın sınır ticareti olmasa halk perişan sınır lar acilsa ülke mız için kazanç sağlar gıda ve yakıt gelsin

Serdar Şiyar
Serdar Şiyar - 1 ay Önce

Bize böyle yöneticiler lazım,
Halktan biri halkın içinde olan

Bur kis
Bur kis - 1 ay Önce

Çok isabetli bir karar

Ercişli
Ercişli - 1 ay Önce

Sayın Valimizi tebrik ederim birde Erciş belediyesinin ağrı Van yolu üzerinde yolu kapatmış beton yığını bırakılmış sizden ricamız valimize bildirseniz o beton ları talimat vererek ksldırsa