banner211

Van’da 63 kaçak göçmen yakalandı

Van’ın merkez İpekyolu ilçesinde polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu yurda yasadışı yollardan girdiği tespit edilen 63 kaçak göçmen yakalandı.

Van’da 63 kaçak göçmen yakalandı

Van Emniyet Müdürlüğüne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, il merkezinde ve ilçelerinde "Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti" yapan şahıs/şahısların deşifresine yönelik olarak çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında İpekyolu ilçesine bağlı Erçek Mahallesi’nde devriye görevini ifa ettikleri esnada seyir halinde bulunan minibüsün durumundan şüphelenilmesi üzerine minibüste arama yapıldı. Yapılan aramada; 27 Afganistan, 29 Pakistan, 7 Bangladeş uyruklu olmak üzere toplam 63 yasadışı yollardan yurda giriş yapan düzensiz göçmen ile göçmen kaçakçılığı yapan araç sürücüsü S.Ö. yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan S.Ö. hakkında tanzim edilen tahkikat evrakıyla birlikte çıkarıldığı adli makamlarca “Göçmen Kaçakçılığı Yapma” suçundan tutuklanırken göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

İHLAS HABER AJANSI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çözümü neden yok
Çözümü neden yok - 8 ay Önce

MasAllah bu hafta üçüncü kaçak haberi. Yine her gün bir kafilenin haberini okuyacağız. Korkarım dokuzu geçiyor, biri hasbelkader farkediliyor bu kafilelerin. Ne olur bu insanî drama, bu kaçakçılığa, bu ranta ve bu topluma ihanete kalıcı çözüm bulunsun. Bu topluma ve bu ülkeye yazık oluyor, kandırılan bu insanlara da yazık. Geçişlerin kolay olduğunu bilmese bin kilometre, bin beş yüz kilometre öteden bu insanlar sınırlarımıza gelmezler. Kaçakçılar durdurulmalı artık.