banner211

VAN'DA BİR POLİS GÖZALTINA ALINDI

İstanbul merkezli 13 ilde operasyon düzelendi. Vana da bir polis gözaltına alındı.

VAN'DA BİR POLİS GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, 22 Temmuz'da başlatılan paralel yapı iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında 27 polis hakkında gözaltı kararı alındı. Van’da da b polisin gözaltına alındığı öğrenildi. Şu ana kadar eski Mali Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu ve Eski Başkomiser Mehmet Akif Üner'in de aralarında bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eski emniyet mensuplarına yönelik operasyon düzenledi.

 

Operasyon kapsamında, eski Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanı Mehmet Yeşilkaya, KOM Daire Başkan Yardımcısı Osman Balcı, KOM Daire Şube Müdürü Alparslan Çalışkan, eski İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Yasin Topçu ile Başkomiser Mehmet Akif Üner'in de aralarında bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı. Eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun'un aranılan adreste bulunamadığı öğrenildi. 13 ilde yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçiriliyor.

 

22 TEMMUZ SORUŞTURMASINDA DA GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

 

Gözaltına alınan Yasin Topçu, 'Neden gözaltına alındınız?' sorusuna, "Nedenini biliyorsunuz" yanıtını verdi. Topçu ve Üner daha önce 22 Temmuz soruşturması kapsamında da gözaltına alınmıştı.

 


(ŞEHRİVAN HABER)

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 10:16
YORUM EKLE