banner290

Van’da bugün okullar tatil mi? 7 Aralık’ta Van'da okul tatil mi?

Van'da şehir merkezine yılın ilk karı yağdı. Eğitim ve Öğretim yılı devam ederken kış ayına girmemizle beraber yurdu soğuk hava ve kar esir aldı. Öğrenciler ve veliler ise Van’da okullar tatil mi? 7 Aralık’ta Van'da okul tatil mi? Sorularına yanıt arıyor.

Van’da bugün okullar tatil mi? 7 Aralık’ta Van'da okul tatil mi?

Van merkeze mevsimin ilk karı düştü. Okullarına giden öğrenciler, lapa lapa yağan karın altında yürürken, kar kalınlığının yüksek kesimlerde 15 santimetreye ulaştığı belirtildi. Peki, Van okullar tatil mi? Bugün Van'da okullar tatil mi? Van'da bugün okul yok mu?

VAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Van merkezde etkili olan soğuk hava, dün gece yerini kar yağışına bıraktı. Geçen yıl aralık ortasında ilk karın düştüğü kent merkezine, bu yıl erken kar yağdı. Kar yağışı ile birlikte sokaklar beyaza büründü. Sabah erken saatlerde okullarına giden öğrenciler, lapa lapa yağan karın altında yürüdü. Kar kalınlığı kent merkezinde 5, yüksek kesimlerde 15 santimetreye ulaşırken Van Valiliği ise henüz Van’da okulların tatil olup olmamasıyla ilgili bir karar almadı.

ÖĞRENCİLER KAR ALTINDA OKULA GİTTİ

Sabah okula gitmek için uyanan çocuklar, kente düşen mevsimin ilk karı ile güne başladı. Çocuklar, lapa lapa yağan karın altında okulun yolunu tutarken, Öğrenciler ve veliler Van Valiliği'nin alacağı karara çevirdi. Van valiliğinden henüz okulların tatil edilip edilmeyeceği ile ilgili bir bilgi gelmezken okulların tatil haberini sitemizden öğrenebilirsiniz.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2022, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER