banner211

Van’da düğün ve nikâhlar nasıl yapılacak? İşte yeni kararlar

Van’da normalleşmeyle birlikte düğün yapacaklar düğün ve nikah işlemlerini erteleyenler hazırlıklara başladı. Peki düğün ve nikah işlemleri nasıl yapılacak işte detaylar…

Van’da düğün ve nikâhlar nasıl yapılacak? İşte yeni kararlar

Van’da normalleşmeyle birlikte düğün yapacaklar düğün ve nikah işlemlerini erteleyenler hazırlıklara başladı. Peki düğün ve nikah işlemleri nasıl yapılacak işte detaylar… Nikâh ve düğünlerin nasıl yapılacağı konusunda düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli illere göre belirlenen kriterler ölçü olacak.

1 SAATLE SINIRLI OLMAK ÜZERE YAPILABİLECEK

Buna göre düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde; nikâh ve nikâh merasimi şeklindeki düğünler, kişi başına minimum 8 metrekare alan ayırmak, katılımcı sayısı 100’ü geçmemek ve 1 saatle sınırlı olmak üzere yapılabilecek.

Yüksek ve çok risk grubunda yer alan illerde; nikâh ve nikâh merasimi şeklindeki düğünler, kişi başına minimum 8 metrekare alan ayırmak, katılımcı sayısı 50’yi geçmemek ve 1 saatle sınırlı olmak üzere yapılabilecek.

Nikâh veya nikâh merasimi şeklindeki düğünlerde kişi ve alan sınırlamalarının kontrolünün sağlanması için nikâh ve/veya düğün salonu işletmelerince yapacakları her türlü organizasyon öncesinde kişisel verilere yer verilmeksizin hangi günde hangi saat aralıklarında nikâh veya nikâh merasimi şeklindeki düğün organizasyonu yapacaklarının en az üç gün öncesinden Valilik/Kaymakamlıklara e-Devlet kapısından İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden ya da doğrudan dilekçe ile bildirilmesi sağlanacak.

vanbasın

YORUM EKLE