banner290

Van’da dünden bu yana beşik gibi… 27 artçı deprem!

Dün akşam merkez üssü Muradiye olan 5.3 deprem meydana geldi. Van ve bölge illerinde hissedilen deprem tüm Türkiye’nin gündemine düştü. Liderler, siyasetçiler ve bir çok kesimden geçmiş olsun mesajları gelirken sarsıntılar da hız kesmeden devam etti.

Van’da dünden bu yana beşik gibi… 27 artçı deprem!

ŞEHRİVAN HABER/ Uzun süredir uyarılar yapıldığı Erciş’in kuzey ile Özalp ve İran sınırına kadar olan bölgedeki hareketlilik dün 5.3’lük deprem ile korkuttu. Deprem uzmanlarının sık sık işaret ettiği bölgedeki büyük sarsıntı Vanlılar’a korku dolu bir gece yaşattı.

"Dünden bu yana ise toplamda 27 ayrı sarsıntı yaşandı"

Geçtiğimiz haftadan bu yana yaşanan sarsıntıların ardından dünden bu yana ise toplamda 27 ayrı sarsıntı yaşandı. Van Gölü ve Van merkez ilçelerinin de aralarında olduğu bir çok bölgede hissedilen küçük sarsıntılarla birlikte 5.3’lük sarsıntılar endişe yaratırken uzmanlar ise bölgedeki hareketliliğin sebep olduğunu, daha büyük sarsıntılar beklemediklerini söyledi. Buna rağmen sarsıntılar Vanlıları tedirgin etmeye devam ederken son sarsıntı ise 2.3 şiddetinde Van Meydancık bölgesinde yaşandı

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER