banner211

Van'da iki aile arasında kavga! 13 kişi yaralandı

Van'ın Gürpınar ilçesi Cevizalan Mahallesi'nde iki aile fertleri arasında çıkan kavgada 13 kişi yaralandı.

Van'da iki aile arasında kavga! 13 kişi yaralandı

Van'ın Gürpınar ilçesi Cevizalan Mahallesi'nde iki aile fertleri arasında çıkan kavgada 13 kişi yaralandı. Hastanede tedavi altına alınan yaralı 13 kişiye sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafeyi ihlalden toplam 41 bin 340 TL idari para cezası uygulandı.


Van Valiliğinden yapılan açıklamada, küçükbaş hayvanların kullandığı yolun paylaşılamaması nedeniyle iki aile fertleri arasında daha önce başlayan ve devam eden husumetin bugün kavgaya dönüştüğü belirtildi. Açıklamada, "Saat 16.00 sıralarında sözlü olarak başlayan tartışmada şahıslar kürek, taş ve kesici aletlerle birbirine saldırdı. Kavgada her iki aileden 13 kişi hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Yaralılar Gürpınar Devlet Hastanesine sevk edilirken, olaya karışan 13 kişiye 1593 Sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu 282. Maddesine aykırı hareket ederek sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafe kuralını ihlal etmekten dolayı toplam 41 bin 340 TL idari para cezası uygulanmıştır. Olayla ilgili tahkikat başlatılmıştır" denildi. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 00:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
serkan
serkan - 12 ay Önce

cehalette van tüm illeri geride bıraktı korona zamanı taziyeci ve kurallara uymayan il van oldu

serkan
serkan - 12 ay Önce

van yine şaşırtmadı taziye çadırından sonra virüste sokak kavgası tüm dünya can derdinde bunlar kavga dövüş taziye ziyafet derdindeler adanadan sonra vanda bizi şaşırtmıyor artık