banner290

Van’da iki ilçeye iki hastane yapılacak!

Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Van’ın Başkale ve Gevaş ilçesinde hastane yapılacak. 

Van’da iki ilçeye iki hastane yapılacak!

ŞEHRİVAN HABER: FATMA POLATCAN

Van’da vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişebilmesi için çalışmalar yapılıyor. Özellikle Van Valisi Ozan Balcı ve İl Sağlık Müdürü Muhammed Tosun’un öncülüğünde sağlıktaki aksaklıkların çözüme kavuşması için kentte bu anlamda önemli çalışmalar yapılırken, Şehrivan’ın edindiği bilgiye göre Van’ın iki ilçesine hastane yapılacak. Van’ın Başkale ve Gevaş ilçelerine yenileri eklenecek. 

VAN’DA İKİ İLÇEYE İKİ HASTANE…

Şehrivan’ın edindiği bilgiye göre, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından Van'ın Başkale ilçesinde 75 yataklı devlet hastanesi ile 10 daireli lojman, Gevaş ilçesinde ise 50 yataklı devlet hastanesi yapılacak. Başkale ilçesinde yapılacak 75 yataklı devlet hastanesi için ihale tarihi geçen yıl (31.10.2022) iken, Gevaş ilçesinde yapılacak 50 yataklı devlet hastanesi için ihale tarihi 21 Şubat 2023.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aaaaaa
aaaaaa - 2 hafta Önce

İpekyolu tuşba ilçelerine hata merkeze acil hastahane yapılması gerek medisina ve hayat Hasta haneleri bizi soydu soğana çevirdi.

https://www.facebook.com/husamettin.aras.9?mibextid=ZbWKwL
https://www.facebook.com/husamettin.aras.9?mibextid=ZbWKwL - 2 hafta Önce

https://www.facebook.com/husamettin.aras.9?mibextid=ZbWKwL

Van'ın Sağlık Sorunları
Van'ın Sağlık Sorunları - 1 hafta Önce

Edremit'e 250 yataklı, Tuşba'ya 250 yataklı, İpekyolu'na 250 yataklı DEVLET HASTANELERİ şarttır, gereklidir, acil ihtiyaçtır. Mevcut Van Bölge Hastanesinin çevresindeki atıl haldeki 50 dönümlük alana da ayrıca VAN ACİL HASTANESİ yapılarak acil polikliniği yerine bir Acil Hastanesi yapılmalıdır. Van'a bir Kardiyoloji Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Psikiyatri Hastanesi, Çocuk ve Kadın Doğum Hastanesi yapılması da şarttır. Van merkezin de ilçelerin de sağlık alt yapısı ve sağlık tesisleri yetersiz olup ihtiyaca cevap vermiyor. Hele Van merkez ise çevredeki birçok il ve ilçedrn de hasta aldığı için sağlık hizmetlerinde tıkanma var. Randevular, ameliyatlar aylar alıyor. TOKİlere, semt ve mahallelere modern, bakımlı, donanımlı Aile Sağlığı Merkezlerine çok ihtiyaç var. Nüfusu 30 hanenin üstündeki her köye de Sağlık Ocağı şarttır. Van'da hakikaten sağlıkta bir devrime ihtiyaç var.

SIRADAKİ HABER