banner290

Van’da işlenen cinayetle ilgili 5 kişi tutuklandı!

Van’ın İpekyolu ilçesinde “kan gütme saiki ile adam öldürme” olayıyla ilgili gözaltına alınan 13 kişiden 5’i tutuklandı.

Van’da işlenen cinayetle ilgili 5 kişi tutuklandı!

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kamu düzeninin sağlanması için suç ve suçlularla mücadele kapsamında aranan şahıs/şahısların yakalanması ve süratle adalete teslim edilmelerine yönelik yürütülen çalışmaların devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerimizce İpekyolu ilçesinde 8 Ekim 2021 tarihinde meydana gelen ‘kan gütme saiki ile adam öldürme’ olayı ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında; olayla bağlantılı oldukları değerlendirilen ve olaya teşvik ve yataklık ettiği tespit edilen 12 şüpheli şahıs ile suçluyu kayırma suçundan 1 şüpheli şahıs farklı tarihlerde yapılan operasyonlarla yakalanmış olup 5 şüpheli şahıs adli makamlarca tutuklanmıştır” denildi.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Özkaya
Ali Özkaya - 6 ay Önce

Bu tutuklama bir ay önce gerçekleşti.Tutuklananların olayla hiçbir alakası olmadığı halde sırf polis olayın failini yakalamayı beceremediği için kendi ayıbını örtmek için önüne gelen herkesi yakalayıp tutuklamaktadır.Esas olayı gerçekleştireni yakalasınlar. Hiç alakası olmayan il dışından bile adam toplayıp tutukluyorlar. Konya’da 7 kişi katledildi 1 kişi tutuklandı. Van’da Sıhke Caddesinde 1 kişi vuruldu. Vuran kaçtı ama onlarca akrabası tutuklanıyor ve aranıyor bu nasıl adalet.