banner211

Van’da kaçak maske ele geçirildi

Van’da polis ekiplerince oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine durdurulan bir minibüste 138 paket halinde 6 bin 900 adet kaçak tıbbi maske ele geçirildi. Şüpheli bir kişi “5607 SKM” suçundan gözaltına alındı.

ŞEHRİVAN HABER: MERAL YILDIZ- Van’da polis ekiplerince oluşturulan uygulama noktasında şüphe üzerine durdurulan bir minibüste 138 paket halinde 6 bin 900 adet kaçak tıbbi maske ele geçirildi. Şüpheli bir kişi “5607 SKM” suçundan gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, Van merkezinde ve ilçelerinde haksız kazanç sağlamak amacıyla gümrük kaçağı ticareti yapan şahısların deşifresine yönelik çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar kapsamında; Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Van’ın Edremit İlçesi Kurubaş Mahallesi’nde uygulama noktası oluşturuldu. Oluşturulan uygulama noktasında durumundan şüphelenilerek durdurulan 65 plaka sayılı minibüste yapılan detaylı aramada; aracın kapı ve yan doğal boşluklarına zulalanmış vaziyette;138 paket halinde 6 bin 900 adet gümrük kaçağı tıbbi maske ele geçirildi. 

Elde edilen tıbbi maske ile ilgili olarak araç sürücüsü H.Ö. isimli şüpheli “5607 SKM” suçundan yakalanarak gözaltına alındı.

ŞEHRİVAN GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet mehnmet
ahmet mehnmet - 1 yıl Önce

maskeleri vatandaşalra dağıtsınlar...