banner211

Van’da kaldırım işgali denetimi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından ana arterler ve ara sokaklarda kaldırım ve yolları işgal edenlere yönelik kapsamlı denetim gerçekleştirdi.

Van’da kaldırım işgali denetimi

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ile İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması ile yapılan denetimlerde, kaldırım ve yolları işgal ederek yaya ve araç güvenliğini tehlikeye atanların malzemelerine el konulurken, çok sayıda kişiye ise cezai işlem uygulandı.

Denetimlerde önce kaldırım ve yolları işgal edenler tek tek uyarıldı. Uyarılara aldırış etmeyerek reklam tabelaları ve malzemelerini kaldırmayanlara ise müdahale edildi.

Kaldırım işgalleri nedeniyle meydana gelen sorunların ortadan kaldırılması için esnafı daha sorumlu davranmaya davet eden Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, "Van Büyükşehir Belediyesi olarak ana arterlerde iki gündür kaldırım, engelli bandı ve yolları işgal ederek yaya ve araç trafiğini tehlikeye sokanlara yönelik denetim yapıyoruz. Bugün de İl Emniyet Müdürlüğü ve İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Yüzbaşıoğlu ve Koçibey gibi esnaf yoğunluğu olan sokaklarda denetim yaptık. Daha sağlıklı ve yaşanabilir bir kent için denetimlerimiz aralıksız bir şekilde sürecek" dedi.

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2021, 12:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
van65
van65 - 8 ay Önce

Bir mevzu vardı anlatayım. Biri bana dedi ki Başka bir şehirde kaldırım varken caddede yürüyen birini görürsen bil ki van lı dır. :) Şimdi biz kaldırımda yürüyemediğimiz için yola alışmışız. Çay ocakları resmen yolun yarısında kadar oturak bırakıyor geçtim kaldırımı yol ya Araba ile geçmek mesele. Demem o ki zabıta işini gücünü bıraksın cadde ve sokaklarda kaldırımlarda barikat kuran esnafı denetlesin. İnşAllah düzelir.

Ali
Ali - 8 ay Önce

Allah rızası için suvaroglu caddesine de uğrayın. Burda kaldırımı bırakın yol ışgal ediliyor

Vanlı
Vanlı - 8 ay Önce

Ulu cami nin oradaki sokaklarada bir el atsanız seviniriz

Büyük ve modern bir şehir olacaksak
Büyük ve modern bir şehir olacaksak - 8 ay Önce

Van'da birçok mahalle yolu bozuk. mahallelerde, cadde ve sokaklarda, dere ve kanallarda ciddi bir temizlik sorunu var. Carşılarda otopark sorunu var. Her yer bir firmanın otoparkı olmuş. Ana arterlerde park olmamalı. Cok katlı otoparklar olmalı. Açık otopark mrydanlarımız olmalı. Trafik tam bir çile. Kaldırımlarda esnafın sebze-meyve kasaları, malzemesi, ürünleri var. Yayalar birçok kaldırımı kullanamıyor. Bütün mahallelerde onlarca yeni parka ihtiyaç var. Sahil bandı yapılmayı bekliyor. Minibüs ve yazıhaneler her yerde, oysa büyük bir otogarımız olmalıydı. Semt pazarları mahalle yollarını kapatıyor, oysa kapalı semt pazar yerlerimiz olmalıydı. Yani bu şehrin acil çözüm bekleyen onlarca sorunu var.