Van’da kural ihlalleri son teknoloji kamera sistemiyle tespit ediliyor

Van’da Kent Güvenlik Yönetim Sistemiyle (KGYS) son teknoloji kameralardan tespit edilen maskesiz vatandaşlara bölgeye gönderilen polis ekipleri tarafından cezai işlem uygulandı.

Van’da kural ihlalleri son teknoloji kamera sistemiyle tespit ediliyor

Türkiye’de vaka oranına göre düşük riskli iller arasında yer alan Van’da, son açıklanan verilerde vaka artışı görülürken, tedbirler de artırıldı. Bu çerçevede polis ekipleri, kentin en işlek caddelerinde devriye gezerken, İçişleri Bakanlığı tarafından kontrollü normalleşme döneminde “Dinamik Denetim Modeline” geçildi. Bu kapsamda Van İl Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemini (KGYS) etkin ve verimli bir şekilde kullanmaya başladı. KGYS ile kural ihlali yapan vatandaşlar son teknoloji kamera sistemleriyle tespit edilerek, sahada görevli ekiplerce gerekli uyarılar ve idari işlemler uygulanıyor.

 

KGYS kameralarıyla dinamik denetim yapılıyor
 

Van İl Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğü idaresinde faaliyet gösteren haber merkezinden il ve ilçe merkezleri görüntüleniyor. Haber merkezi ekipleri, kentin en işlek caddelerinden olan Maraş Caddesinde maske takmayan vatandaşları tespit etti. Yapılan tespitin ardından bölgeye en yakın polis ekipleri yönlendirildi. Yönlendirilen ekipler çok kısa sürede bölgeye ulaşarak, bankta oturan maskesiz vatandaşlara gerekli uyarılarda bulunarak para cezası uyguladı. 

“Son teknoloji kamera sistemiyle tespit ediliyor”
 

İHA muhabirine konuşan Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğünden görevli Komiser Yardımcısı Kağan Kabakcı, İçişleri Bakanlığı tarafından kontrollü normalleşme döneminde geçilen Dinamik Denetim Modelini başarıyla uyguladıklarını belirtti. Kural ihlali yapan vatandaşların anında tespit edildiğini ifade eden Komiser Yardımcısı Kabakcı, “Van İl Emniyet Müdürlüğü olarak Kent Güvenlik Yönetim Sistemini verimli bir şekilde kullanmaktayız. Kural ihlali yapan vatandaşlarımız son teknoloji kamera sistemiyle tespit ediliyor. Tespit edilen şahıslar için ekipler yönlendirilerek uyarılar ve cezai işlemler uygulanıyor” dedi.

 

“Maskesizler kameradan tespit edildi”


Kameradan maske takmadıkları tespit edilen vatandaşların ekiplere bildirildiğini dile getiren Kabakcı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün durağın arasında bankta oturan maskesiz şekilde kameralardan tespit edildi. Daha sonra bölgede bulunan en yakın ekiplerine bildirildi. Bölgeye yönlendirilen ekipler vatandaşa gerekli uyarıları yaptı ve cezai işlem uyguladı. Çalışmalarımız bu şekilde tüm gün devam etmektedir.”

İHLAS HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2021, 14:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
vanlı
vanlı - 8 ay Önce

Bende tek başıma olduğumda ve sosyal mesafe sınırları aşılmadığında maske takmıyorum, bu şekilde polis gönderip ceza kesmeleri bence yetersiz, sniper atışı ile etkisiz hale getirilmeleri gerekirdi. Sayın yetkililerimizin suçlulara karşı aynı reaksiyonu aynı hızda vermelerini bekliyorum, Zira vanda yok yere kesilen ağaçların suçluları henüz tespit edilemedi. Kamera nedense hep zararsız insanları tespit ediyor.